Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújítás két millióból?

Lakásfelújítás két millióból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lakásfelújítást tervezek a közeljövőben. Vidéki nagyváros, 4.emeleti 1+2 felszobas, 51 nm tégla lakásról van szó. Ami már ki van cserélve.az összes ablak, erkelyajto,illetve újak a lapradiatorok. Amit szeretnék: komplett fürdő felújítás,az egész lakás festése. Jelenleg nagyon régi festék van rajt. Egy idős holgy lakott benne. Szóval, gletteles, minden. Illetve az egész lakásban burkolat csere es a konyhába egy konyhabutor, ami igazából egy főző fülke, nagyon pici. Villanyrendszert átnézetem szakival, ahhoz nem kellett hozzányulni, csak a konnektorokat es a biztonsági fokapcsolot cserélte. Tudom, hogy ezt igy pontosan nem lehet kiszamolni es sok mindentől függ de akinek van tapasztalata, szivesen venném a véleményét, hogy érdemes nekiallnom-e ennyi felújítási kerettel. Az anyagokrol annyit, hogy nem tervezem a legolcsobb, leggagyibb dolgokat megvenni de nem is a max prémium minőség... Lesz időm akciokat lesni, mert nem sürget az idő. Továbbá a bontási munkákat megcsinaljuk mi. Szivesen veszem bárkitől az építő jellegű tapasztalatokat. Üdv
2018. aug. 24. 11:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
62%
Igen, én 2 millióból újítottam fel teljesen 64 nm-es lakást.
2018. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezekből a fürdő a legdrágább, főleg ha minőségibb anyagokat szeretnél. Ráadásul a bontásnál a csőrendszerrel tuti van mindig valami gond, amit cserélni kell, szóval kiszámíthatatlan a költség. Tus, vagy kád? Ez sem mindegy. Nem tudom, mennyi burkolatot kell cserélni, a minőségi burkolatok drágák, szakit meg alig találni, aki jól dolgozik. A burkolattól függ, mennyiért vállalják. Általában 4000-6000,- Ft/m2 és még erre jön a ragasztó, aljzatkiegyenlítő ára.


Mi most festetünk 60 m2-es lakást ajtókkal együtt, anyaggal együtt 400ezerért vállalták és ez még nagyon jó ár. Itt is csiszolni kell.


Ha kicsi a konyha, még a konyhabútor a legkevesebb.

2018. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

A főzőfülkére (ha a gépeket nem cseréled) nagy szerencsével számíthatsz 150ezret, ha készen veszed a bútorokat.

[link]

Ha csináltatod, akkor 100ezerrel drágább, ez kb. a munkadíj.

A burkolás munkadíja 3500Ft/m2 (olcsón!) + anyag (csempe, mettlachi, ragasztó, stb)

A fürdőfelújítás alatt mit értesz?

Kád, mosdó, vécé, csövek cseréje, esetleg áthelyezés is?

Mert vannak szaniterek 30ezerért, de 300ezerét is.

A burkolásról már beszéltünk, a vizes munkadíját számolhatod napi 30-40ezerbe, de mindenhonnan kérj árajánlatot!

[link]

Festés az m2 árban van, de nem a lakás m2-e, hanem a falfelület és a plafon, mínusz ajtók-ablakok

Itt vannak árak:

[link]

Szerintem nagyon szűken és tényleg csak akciós anyagokkal belefér a keretedbe, de nagyon észnél kell lenned és ÁRAJÁNLATOK!!!

2018. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nagyon kicsi a fürdőm, kádat szeretnék bele és mindent ki kell cserélni (villanybojler kivételével. Én a komplett fürdőre, közepes minőséggel 500.000et számoltam, legalábbis bízom benne, hogy ennyiből kijön. Ami abu
2018. aug. 24. 12:58
 5/31 anonim válasza:
87%

most már azért kezdtek megvigasztalni gyerekek :)

nekem nemsokára egy millióm lesz :)

2018. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Ami a burkolást illeti, az egész lakást kell. 51 nm. Azt meg nem tudom, hogy a 21 nm nappaliba járólap vagy laminált kerül. Ahogy a pénz engedi majd. Illetve egy bejárati ajtó csere. Az 100 K-val szamoltam.koszi az eddigi válaszokat. Hasznosak.
2018. aug. 24. 13:02
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

#6

A bejárati ajtó cseréjét nem úszod meg 100-ból.

Egy jobb minőségű, biztonságos ajtó már önmagában többe van.

Már amennyiben nem csak egy sima ajtólapot csináltatsz bele.

2018. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Azért kb. ki tudod számolni, vannak a neten hozzávetőleges árak. A végösszeghez adj hozzá 25-30 %-ot.
2018. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Számolj ki mindent, és ha úgy látod, hogy másfél-millióból megáll, na akkor talán elég lesz rá a 2 millió. :-)
2018. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Szerintem ez meglesz 2-böl, nekem most pont ugyanezek a terveim, mint neked, csak 80 nm a lakás és 2 szoba parketta csere, plusz 3 beltéri ajtó, így is kijövök 2 millióból előreláthatólag.
2018. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!