Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes lenne-e lakásfelújítás...

Érdemes lenne-e lakásfelújítás céljából diákhitelt felvenni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleim vettek egy lakást Pécsen, ahol most tanulok. A lakást azért vették, mert nem akarják többet fizetni a költségeim. Ez az egész elég hirtelen jött, és egy kicsit megnehezíti a dolgom a továbbiakban.


Szóval most úgy áll a dolog, hogy a 2,5 szobás lakás egyik szobájában én laknék, a másik 2 szobát ki kell majd adjam, hogy valamiből meg tudjak élni. 2 év van vissza az egyetemből, tehát addig ingyen lakhatok a lakásukban, vagyis ezzel továbbra is támogatnak, mivel ebben a 2 évben hasznuk nem lesz a lakásból.


Azt mondták, hogy amint lesz állásom az egyetem után, már nem maradhatok ott ingyen, nekik kell a lakásból a bevétel, szóval ugyanolyan bérlő leszek, mint akárhol máshol lennék. A lakótársaim nyilván maradhatnak, ha úgy könnyebben fizetek nekik. Az én gondom csak az, hogy nem érzem úgy, hogy megérné-e nekem a szüleimnek albérletet fizetni, mikor biztos lennének olcsóbb albik is, ahol mondjuk elég lenne csak 1 lakótárssal laknom.


A tárgyra térve most az az aktuális probléma, hogy a lakásba kellenek gépek és bútorok, az ablakokat is ki kell cserélni lassan, mert elég rossz állapotban vannak, és az egész lakást át kellene festeni, mert a színvilága (rikító narancs, zöld, napsárga, a nappali pedig sötétszürke) is olyan, hogy emiatt alapból kevesebbért tudnám csak kiadni a szobákat, a nagyobb probléma pedig nyilván a régi ablakok.


A szüleim azt mondták, hogy ha az előző tulajok, akik 2 kisgyerekkel voltak ott, megvoltak a lakásban így is, akkor felesleges felújítani az ingatlant.

A másik probléma pedig az, hogy legszívesebben bútorok és gépek nélkül adnák ki a lakást. Ez ugyancsak nagyban csökkenti az értékét, márpedig nekem a kiadott szobákból kell megélnem, illetve majd valahogy kifizetnem a szüleimnek a bérleti díjat a későbbiekben, feltéve, ha maradok. Arról nem is beszélve, hogy gépekre nekem is szükségem lesz.


Az ablakokat biztos nem cseréltetik ki, tehermentesen vették az ingatlant, és nem fognak erre is pénzt áldozni. Kb. 700 ezerből jönne ki mindennel, ami 2 félév maximális diákhitel1.


A bútorokat és a gépeket azért nem szeretném, hogy ők vegyék meg, mert megmondták, hogy ebbe nincs beleszólásom, az lesz, amit adnak és őket ismerve nekem ebből csak gondom lesz, mert ők mindig, mindenből a legrosszabb minőségű (legolcsóbb) termékeket vették meg. Ez a gépek esetében probléma, nem a bútoroknál, csak bútorból is olyat szeretnék, ami az én ízlésemnek felel meg, és nem az övéknek. A másik dolog pedig, hogy az én saját berendezési tárgyaimat akkor vihetem el, amikor csak szeretném. És ha amúgy is bútorok nélkül adnák ki a lakást, miért is ne vehetném én meg bele a bútorokat, ha én is bérlő vagyok? Csak ehhez ugyancsak diákhitel kell, mert másból nem tudom most megoldani.


Szóval, az én célom az lenne, hogy ne érezzem magam teljesen kiszolgáltatva a szüleimnek, illetve, ha szépen meg tudnám csináltatni a lakást, akkor többért ki tudnám adni, ami nekem csak előnyös lenne. A másik dolog pedig, ha netán eladnák a lakást, akkor az ablakok árát azért elkérném tőlük, a bútorokat meg elviszem.


Amíg támogattak és szabadon megválaszthattam az albérletet, ahová beköltöztem, nyilván olyat választottam mindig, ami rendben volt a berendezést és az ablakokat tekintve is, de így most már nincs választásom, hogy mi lesz a lakással, csak ha beszállok a költségeibe, és ezt csak diákhitellel tudom megtenni jelen pillanatban. Azon kívül, ha én fizetem a felújítást, akkor nem kérhetnek tőlem azután pl. 80 ezer helyett 100 ezret havonta, mert nem ők varázsolták szebbé, hogy többet érjen. Megérné így diákhitelt felvenni?



2018. szept. 1. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Diákhitel nagyon olcsó hitel. És a "kormányunk" a szapora népeknek NAGYON NAGY RÉSZÉT elengedi. - Ezért ha akarsz gyereket, a diákhitel ingyen pénz.


A kormány persze nem támogatja azokat az ostobákat (mint engem), akik előtörlesztették a diákhitelt és emiatt lemaradnak az ingyen pénz lehetőségéről.


:) Valahol a becsületes embereket meg kell tanítani, hogy ma már nem érnek semmit a becsületükkel és ezt a kormány jól csinálja.


Szóval a diákhitel nagyon jó hitel, nagyon keveset kell törleszteni és nagyon sok támogatást élvez. Csak az idióták (mint én) nem tudják kihasználni rendesen.

2018. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, sajnálom, hogy így jártál, de azért én is azt gondolom, hogy mindenképpen megéri. :)
2018. szept. 1. 18:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid eléggé szarrágók, már elnézést. Általában a gyereknek szokták venni a lakást, nem maguknak. Fizetsz pénzt nekik, aztán majd ha meghalnak, akkor megöröklöd ugyanazt? Kicsit sarkított példa, de akkor is.


Miért nem elég nekik annyi haszon, ami a másik 2 szoba árából bejön? Miért kell még téged is lehúzniuk anyagilag?


Egy forintot nem költenék egy olyan lakásra, ami nem az enyém, pláne nem hitelből.


Régebben hallottam egy olyan mondást, hogy a diákhitel 1 év királyság, 3 év nyomor.


Költözz majd el a lakásból, ahogy végeztél az egyetemen, gyűjts egy kis pénzt, vegyél hitelre egy lakást, fogadj albérlőket, abból a pénzből pedig törleszted a hiteledet, s így legalább a te lakásod lesz.


Ha nem tévedek, akkor lány vagy?

2018. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, lány vagyok. Azért akarok áldozni erre a lakásra, mert ezt szeretném majd megvenni. A szüleimnek van egy kb. 5 milliót érő háza, ami már az örökségünk a húgommal, de arra a kb. 2,5 millióra nem tartanék igényt, jobban örülnék, ha levonnák a lakás vételárából. Nekem ugyanis úgy érné meg, ha többért el tudnám adni, mint amennyiért megveszem. Nem tervezem az egész életem abban a lakásban leélni és ezután szeretnék egy saját kertes házat. Csak hát, a lakásvásárlás egyelőre nem túl esélyes párkapcsolat nélkül.


Szerintem a szüleim beérik azzal is, amit a lakótársak fizetnének, viszont dolgozó nőként nem szívesen laknék más nőkkel túl sokáig, az elmúlt pár évben sok rossz tapasztalatom volt, ami miatt kicsit megelégeltem ezt az életformát. De amíg nincs elég pénze az embernek, nem engedheti meg magának az egyedül élést. Ez van sajnos.

2018. szept. 1. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, nem sajnáltatni akartam magam. Azért írtam le, hogy a hibámból tanulj. Ne kelljen a sajátodból :)
2018. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5 milliónál biztos többet ér a házuk, mert ennyiért nagyon rossz házakat lehet csak venni. De ez nem is lényeges.


Most azt írod, hogy nem kérnének pénzt egyetem után, kérdésben pedig az ellentétét. Akkor mi az igazság?


Ha költesz rá, akkor csak úgy, hogy papír legyen róla, mert ha osztozkodni kell, akkor hajlamos a másik fél elfelejteni, hogy te mit tettél.


Tudod, honnan tudtam, hogy lány vagy?

2018. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elég rossz állapotban van az ingatlan és rossz környéken. Le kéne dózerolni, szó szerint.


A lakótársak azért kellenek, hogy ne én fizessem a lakbért, hanem ők, helyettem is. Ha egyedül lennék, nem maradhatok ott ingyen, azért kell kiadnom a szobákat, és azt a pénzt adni a szüleimnek, hogy ne kerüljön pénzbe nekem. De biztos lehet velük valamennyit egyezkedni, ha mást nem kevesebbért bérelhetek tőlük, mint a normál piaci ár, mert annyit nem tudnék kipengetni egy 2,5 szobás lakásért, az tuti. Az minimum havi 80 ezer meg a rezsi. Vállalhatatlan egyedül.


Amúgy szerintem elég sok mindenből leszűrhető, hogy nő vagyok. XD A diáhitel gyerekszülésre vonatkozó kedvezményét is csak nők igényelhetik. XD

2018. szept. 2. 00:01
 8/11 anonim ***** válasza:
10%

Felületesen átolvastam a kérdést, de ott nem írtad egy szóval sem a gyerekszülést.


Amúgy ebből jöttem rá, hogy lány vagy:


„ és az egész lakást át kellene festeni, mert a színvilága (rikító narancs, zöld, napsárga, a nappali pedig sötétszürke) is olyan, hogy emiatt alapból kevesebbért tudnám csak kiadni a szobákat”


Ilyen hülyeséget csak nők tudnak kitalálni.

2018. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem hülyeség, mert szerintem nagyon zavaróak. :D Rajzolok, emiatt meg különösen fontos nekem a színharmónia. Ami papíron nem szép, a falom sem. XD De persze megértem, hogy a férfiaknak nincsenek akkora igényeik.
2018. szept. 2. 08:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt a két évet ki kéne bírnod a régi ablakokkal is, ahogy a szüleid is mondták. A festést meg tudod oldani te is, és már barátságosabb is a lakás.

Én is jártam egyetemre (be is fejeztem), de én mellette végi dolgoztam átlag heti 2-4 napot.

2018. szept. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!