Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 49m2 méretű panellakás teljesk...

OpelGastra kérdése:

49m2 méretű panellakás teljeskörü felújítás árak és tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék szakértők és és már hasonló felújításon átesett személyek véleménye és információi, hogy megközelítőleg mennyibe kerülhet egy 49m2 panellakás teljeskörű felújítása VIDÉKEN.


-Falak bontása, törmelékek elszállítása.

-vízvezetékek cseréje.

-elektromos hálózat cseréje ( új telepítése )

-burkolás

-festés

-ajtó csere és 2 nyílászáró cseréje

-konyhabútor ( középkategória)

-furdőszoba

-háztartási gépek

-klíma.


Előre is köszi a segítséget és az értékes hozzászólásokat.



2018. okt. 29. 14:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalatodat. Az érintett falak hangzásából ítélve ezeket egy 10 évesekből álló karate csapat szétbontaná :) Természetesen meg lesz vizsgálva, hogy mennyire lehet hozzányúlni a falakhoz.
2018. okt. 29. 18:17
 12/19 anonim ***** válasza:
Mi szinte mindent magunk csináltunk ami burkolas, festes, gletteles, bontas, elhordas volt. Ez kb egy millio volt, anyagar. Ablakcsere 400 ezer, konyhabútor 500 ezer, mosogep 80, fozolap 50, suto 150. Probald meg kifogni az akciokat, learazasokat, kulonnapokat. Mi igy csomot sporoktunk. Illetve electro outletekbe is ki lehet fogni jo cuccokat. 50nm, pecs, fel evvel ezelott csinaltuk.
2018. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ és a tanácsokat! :)
2018. okt. 29. 21:24
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes olvasgatni a hozzászólásokat!

Annyi kérésem lehetne (hátha a kérdezőt is érdekli), hogy akik írtak összegeket, leírnák azt is, hogy mikor történt a felújítás?

Én azt veszem észre, hogy az 5-6 évvel ezelőtti árak majdnem megduplázódtak (nem anyag-, hanem a munkadíj, amit a szakik kérnek).

2018. okt. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

nemigazán értem miért lettem lepontozva...

a felújítás 2 éve történt.

2018. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nógrád megyében, az lemaradt :)

szintén 4es voltam.

2018. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"... mennyibe fog kerülni a felújítás, azt szorozd be nyugodtan legalább 1,5-tel, vagy ha nincs szerencséd, akkor 2-vel. A felújítási időre is szánj rá legalább +50%-ot. :)"


#8-asnak ez a mondata nagyon igaz és megszívlelendő. Mi is így jártunk :D

2018. okt. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%

A #6-os #8-as válaszoló nagyon jókat írt, csupa hasznos információkat, én is köszönöm neki. :)


Mi 3 évvel ezelőtt vettünk budapesti (53 m2-es) panelt és csak részben újítottuk fel, nem teljesen, mert nem végleges lakásnak szánjuk, csak átmenetileg pár évre. 1 + 2 fél szobában lamináloztattunk, a wc-t padlóztuk és csempéztük, az egész lakásban a falakat gletteltettük és festettük meg volt egy kis vizes munka, de nem sok. Ez került 2 millióba (1M anyagköltség + 1M munkadíj). A fürdőszoba és a konyha teljesen rendben volt, nagyon szép, ahhoz hozzá sem kellett nyúlnunk szerencsére, ablakokat meg ajtókat nem cseréltünk, mert nem fogjuk megtartani a lakást, gondoltuk, jó lesz ez nekünk így pár évig.

Viszont amit én megtanultam a mi felújításunkból: a budapesti szakemberek kétszer-háromszor drágábban dolgoznak, mint vidéken (főleg falun). Én egy kis faluból származom, ismerem az ottani szakembereket is személyesen, tudom, hogy milyen minőségű munkát végeznek. (Sokkal gondosabbak, pontosabbak, alaposabbak, mint a pesti "mesterek" többsége. Tisztelet a kivételnek!!! Ők nem engedhetik meg azt a luxust, hogy összecsapják a munkát és eltűnjenek a semmibe, mert falun mindenki ismer mindenkit, ez pedig rossz cégér lenne.)

Ha 2-3 év múlva lecseréljük a jelenlegi lakásunkat, egészen biztos, hogy faluról fogok felhozni munkaerőt, mert szállással, étkezéssel, teljes ellátással is harmad annyiba kerül a munkabérük, mint a fővárosiaknak. Ez egy teljeskörű felújításnál akár közel másfél - kétmillió forint megtakarítást is jelenthet.

2018. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A 8-as vagyok. Valaki kérdezte, hogy mikor történtek a felújítások. Mi pár hete végeztünk, nyár elején kezdtük.
2018. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!