Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért alszik ki a FÉG fali...

Miért alszik ki a FÉG fali gázkazán „őrzőlángja”, ha a meggyújtása után, a baloldali nyomógombot elengedem?

Figyelt kérdés
A baloldali gomb benyomva, jobboldali gomb katt, és az őrzőláng elfogadható nagyságban megjelenik. Baloldali gomb elengedve, az őrzőláng kialszik. Így a kazánt nem is tudom begyújtani. A vízpumpa motorja, észlelhetően működik. A fedő dobozának mérete, 40x30x90 cm és csak a FÉG felirat van rajta. Úgyhogy pontos típust nem is tudtam leolvasni. A fedél alatti vezérlő típusa: TUNGSRAM / KED 160 D1. Lehet hogy a vezérlő hibásodott meg?

2018. nov. 6. 19:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
meddig nyomod elengedés előtt?
2018. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem be fog sz.rni. De ha gyakran van ez, hívj szerelőt. Talán elfújja a szél...
2018. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Helló sajt lajos!

Szinte mindegy meddig nyomom, az őrlág megjelenése után. Az eredmény u.az.

Egyébként a berendezés kb. 20 éves, vagy még több. És ez a jelenség csak most jelentkezett először.

2018. nov. 6. 20:34
 4/22 anonim ***** válasza:
Elég öreg!
2018. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az őrláng egy hőérzékelő elemet melegít fel és annak működése tartja nyitva a gázszelepet, ez a régebbi típusoknál egy bimetáll lap volt, az újabbaknál elektronikus elem (egy kis fém csapnak tűnik). Valószínűleg ez a hőérzékelő romlott el.
2018. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Esetleg a láng nem a bimetált melegiti,el van fordulva .
2018. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Vagy elromlott a termoelem vagy a kis lángterelőt kell beállítani.
2018. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 totesq válasza:
Az előttem szólónak lesz igaza!
2018. nov. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Első lépésként cseréld ki a kis bimetált, amit melegít az őrláng.

Kb 1200 Ft.

2018. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Amúgy a FÉG az egyik legmegbízhatóbb, legolcsóbban karbantartható kazán.

Nálam kb. 30 éve hibátlanul teszi a dolgát, míg a szomszédaim modern kazánjaihoz rendszeresen járnak a szerelők, alkalmanként 20-30 ezer Ft-okért.

(Míg nálam a 30 év alatt mindössze kétszer kellett bimetált cserélni.)

2018. nov. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!