Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért alszik ki a FÉG fali...

Miért alszik ki a FÉG fali gázkazán „őrzőlángja”, ha a meggyújtása után, a baloldali nyomógombot elengedem?

Figyelt kérdés
A baloldali gomb benyomva, jobboldali gomb katt, és az őrzőláng elfogadható nagyságban megjelenik. Baloldali gomb elengedve, az őrzőláng kialszik. Így a kazánt nem is tudom begyújtani. A vízpumpa motorja, észlelhetően működik. A fedő dobozának mérete, 40x30x90 cm és csak a FÉG felirat van rajta. Úgyhogy pontos típust nem is tudtam leolvasni. A fedél alatti vezérlő típusa: TUNGSRAM / KED 160 D1. Lehet hogy a vezérlő hibásodott meg?

2018. nov. 6. 19:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem szeretném elkiabálni, de megoldódott a probléma. Az őrláng egy vastagabb drótot melegít, ami egy elágazás után, „éttételesen”, egy olyan elemhez megy, ami a melegített vizet szállító csőhöz van szorítva. Ehhez az elemhez csatlakozik 2 vezeték, ezek csatlakozási kontaktusait tisztítottam meg. Valószínűleg, valamiféle hőérzékelő lehet. Jó volna ismerni a nevét, meg az egész kapcsolódó mechanizmust. Remélem tartós lesz az eredmény.

Mindenkinek köszönet a hozzászólásokért, infókért.

2018. nov. 8. 00:27
 12/22 totesq ***** válasza:
Ámen! :-)
2018. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Jó volna ismerni a nevét"


Mint írtam feljebb, hogy valószínűleg ez lesz a baja, és bimetál a neve.

Egyben tudod megvenni a hosszú rézdróttal.

Érdemes otthon tartalékolni egyet.

2018. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Bimetálnak kismillió hasonló működésű alkatrészt hívnak.

A falikazánban (és pl gáztűzhelyben) lévő alkatrészt termoelem-nek hívják.



[link]

2018. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönet a mellékelt linkért. Sok hasznos, képi, meg szöveges infót tartalmaz.

Sajnos még nem jöttem rá, hogy hogy lehet egy fájlt csatolni, a kommenthez, így nem tudok képet küldeni.

De a te linkeden található elem, a - FÉG biztonsági hőkioldó sarus vagy csavaros 95 fokos Nagy - kísértetiesen hasonlít a kazánomba lévőhöz. Azzal a különbséggel, hogy nincs alatta az a réz gyűrű, és a csőhöz illeszkedő része hengerpalást kiképzésű, hogy jobban illeszkedjen a vizet szállító csőhöz. Az az elem, ami a hőkioldót a csőhöz szorítja, eltört. Gondolom gázszerelő boltokban kapható. Az általam barkácsoltnál biztos jobb lesz.

2018. nov. 9. 17:41
 16/22 A kérdező kommentje:
Minden OK. Azt szeretném elérni, hogy ha a szobahőfok pl. 22 fokra van állítva, akkor ezt 30-fokos fűtővízzel érjem el. Ez esetben, a fűtést, az elektronika, akkor is kikapcsolja ha a szobába még nincs 22 fok, de a fűtővíz már 30 fokos. Aztán ha fűtővíz lehűl, - esetemben kb. 2 fokot -, akkor ismét bekapcsol a fűtés. Gondolom , így az egész rendszer hő tehetetlensége csökken. Ez működik is. A probléma csak az, hogy ha a fűtés kikapcsolása a fűtővíz hőfoka miatt történik, akkor a vízpumpa halkan, de észrevehetően „kerreg”. Egyébként meg nem is lehet hallani. Volna tippetek, hogy mivel magyarázható a jelenség, és hogy káros, nem káros?
2019. febr. 11. 18:26
 17/22 totesq ***** válasza:
Elég érdekes amit írsz. Nem tudom mekkora teret fűtesz de hihetetlennek tűnik,h 30 fokos vízzel 22 fokot csinálsz.
2019. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ezek csak hozzávetőleges számok. Én csak a rendszer hőtehetetlenségét szeretném csökkenteni. Laikus logikám szerint, pl. ha a fűtővíz 60 fokos, és a fűtés kikapcsol, mert a szobahőmérséklet elérte a beállított 22 fokot, akkor a szobába még mindig ott van egy 1.5 méteres, kb. 60 fokos vízzel teli fém radiátor. Ez tovább fűti a szobát, hiába kapcsolt ki a kazán. Ezért gondoltam, hogy érdemes a fűtővíz hőmérsékletét korlátozni.
2019. febr. 12. 16:48
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálam családi házban 40 C fokra van a víz felfűtve.

A termosztát meg 22-23 C fokra. Ezt kb 30 éve korrektül hozza is a FÉG C-40-es.

(Sohasem fogom lecserélni, bármit is találnak majd ki...)

2019. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 totesq ***** válasza:
Nálam dettó. Csak a miénk C30-as. Most cseréltem benne egy stemcót meg egy termomágnest 20 év után. Nem szívesen cserélném le én sem.
2019. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!