Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik hűtőszekrényt szabad...

Melyik hűtőszekrényt szabad manapság megvenni?

Figyelt kérdés

Jön ez az "otthon melege" pályázat, ahol lehet 40ezer Ft-ot nyerni. Viszont azokon a helyeken ahol eddig érdeklődtem, szinte mindenki lebeszélt arról, hogy a jól működő "békebeli" hűtőmet lecseréljem egy mai modern darabra, mert csak pár évet bírnak ki, és sohasem fogják visszahozni azt a kb 100-150ezer Ft-os árkülönbséget, hiába fogyasztanak feleannyi áramot, mint a mostani.


Tegnap pl. benéztem egy nagy üzletbe, ahol rengeteg használt hűtőt árultak. Az eladó elmesélte, hogy szinte mindegyik hűtője csupán pár éves, és még sokszor a garancia időt sem bírják ki, majd a szervízből kerülnek hozzájuk. Azt mondta, hogy ugyanez vonatkozik a több százezer Ft-os gépekre is.


Létezik-e még olyan megbízható gyártó (márka), aki nem silány anyagokból gyárt, és nem épít bele "tervezett elavulást", hogy pár év múlva újat kelljen venni majd?



2018. nov. 9. 10:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nekem csak a mosógépem Zanussi, de az is legalább 20 éves de megbízható.

Kb. 5 éve azt is le akartuk cserélni mert kipurcant a fűtőszál, de lebeszélt a szerelő, hogy eszünkbe ne jusson, mert az újabb mosógépeknek a kijelzős elektronikája szokott elromlani, aminél a panel cseréje kb 40 ezernél kezdődik + munkadíj. Így megjavíttattuk a régit és azóta is gond nélkül használjuk.

(Még annyit, hogy egy szikra vízkő sem volt benne, pedig az életben nem tettünk bele Calgont.)

2018. nov. 9. 15:33
 12/19 A kérdező kommentje:

12:00

"68'000Ft túlfizetésünk volt. Tehát megérte váltani."


Szóval az új hűtővel 68.000 Ft-ot spóroltál meg egy év alatt a villanyszámládon.

Na ezt meg én nem hiszem el!!

2018. nov. 9. 15:40
 13/19 anonim ***** válasza:

Én csak Zanussit vennék,mindenben megfelel.(minőség ,fogyasztás,szervíz,és még sorolhatnám .

De ahogy én tudom ,csak a kijelölt boltokban vásárolhatsz,és csak azt ami erre az akcióra ki van jelölve .Jól kivan ez megint találva ,valamelyik fideszes jó biznisze ez is .

A konvektorokkal is ez volt .Kedvezménnyel is csak a drágábbat vettem volna meg ,az erre kijelölt szaküzletben .Legyünk azért óvatosak,mindennek ne dőljünk be .

2018. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Valóban csak a kijelölt forgalmazóknál lehet vásárolni.

Az egyik ismerős néninek is fel kellett vonatoznia Bp.-re, mert csak az Europarkban volt kapható a kinézett hűtője.

Azután a rokonsága szállította haza.

2018. nov. 10. 05:49
 15/19 anonim ***** válasza:
Én háztartási hűtőket is javítok,az iparik mellett. Sajnos rossz hírem van. Hulladékok az új hűtők. Amilyen szépek olyan szemetek. Több 2-3 éves hűtő került hozzám, amik palásthibásak voltak. Azt jelenti, hogy a hátfalba beépített elpárologtató lyukadt ki. Vagy inkább gyári hibás. Volt olyan ami a nitrogénes nyomáspróba után azt hittem megvan a hiba. A falból kilépő aluminium csövön volt apró kis fekete elszíneződés, ott szivárgott a gáz. Aztán jobban vizsgálva tele volt ilyen szivárgás helyekkel a cső. De legtöbb esetben belül a hátfalba van a szivárgás. Fel is szokott púposodni.Ilyen esetekben is kuka. Vagy újratöltöm 2-3 évre. 5 hűtőből 3 kuka.illetve feltölthető, de ideig-óráig jó. A lényeg, hogy vegyél rá plusz garanciát, bármilyent veszel.
2018. nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Megerősítem. Nekem az elektrolux (aeg, elux, zanussi egy gyártó) dettó ugyan ezt csinálta. Elszivárgott a gáz, gazdasági totálkár.

Sajnos ki lehet fogni ilyen gyenge szériákat, utána kell nézni vásárlás előtt.

Szerintem liebherr és bosch hűtők még mindig a legjobbak.

2018. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%

A hűtőgépszerelő szakember szerintem bátran megerősíti neked, hogy ezekben az esetekben szó sincs tervezett elavulásról, ezek a modellek / darabok úgy szarok ahogy vannak. Gondolkojál már egy percet: ha 2 év után elromlana az X márkájú hűtőd, soha a büdös életben nem vennél mégegyszer X márkát se hűtőből, se másból. Sokra mennének így a tervezett elavulásukkal...

Te is csak azt akarod visszahallani, amit amúgy is gondolsz. Elromló hűtőkről pedig nyilván a hűtőgépszerelő tud neked mesélni. Ettől még 90%-nak soha semmi baja nem volt az új hűtőjével, pláne nem 2-3 év után.

2018. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek 18-assal.

15-ös hűtőgépszerelő írta:

"Fel is szokott púposodni.Ilyen esetekben is kuka."

Igen, nálunk is ez történt. De 10 év után, és addig meg semmi baja nem volt. Persze szolgálhatott volna tovább is, de én nem tartom silánynak, hulladéknak azt a hűtőt, amelyik 10 évig szolgál.

2018. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A 100 eFt-os készülék mellé kell még 10 eFt-ért venni +5év jótállást (biztosítást) és ennyi. Hűtő, ami 2-3 év alatt nem megy tönkre, az már nem selejtes.

Mosógéppel is, és főzőlappal is ezt csináltam. A mosógépemet az 5 év alatt 3 alkalommal is csinálták (panelcsere 60 ezerért stb.) de már 8 éve üzemel. Azt a 10 ezret megérte a biztonságom, hogy ne kerüljek szopóágra.

2018. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!