Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vasbeton koszorú megszakítása...

Vasbeton koszorú megszakítása mennyire gáz (többi lent)?

Figyelt kérdés

tetőtérben a térdfal kb. 100 centi magas. 10x10 méteres koszorú, rajta nyeregtető, fogópárokkal. Egy ajtó miatt kéne megszakítani a vasbetonkoszorút az oromfalon, ami a térdfal magasságában fut, természetesen. A vb.koszorú oromfalas oldalon futó része nincs bekötve az alatta lévő födémbe, csak azokon az oldalakon, ahol a talp-szelemenek vannak.

Remélem érthető így.

Szükséges vasalattal és átmenő csavarokkal pótösszekötést barkácsolni a koszorúnak?



2018. dec. 6. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Hívj statikust!


Komolyan!

2018. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem terveztem összedönteni a házat, csak kíváncsiságból, hátha kapok valami választ olyantól, akinek van ebben tapasztalata, ezt megtehetem este 9-kor, ellenben statikusokat majd emberi időben keresek.
2018. dec. 6. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

A fogópáras tetőszerkezet elméletileg képes megállni körbefutó koszorú nélkül is, de akkor nagyon fontos hogyan vannak a fogópárok rögzítve.

Amikor eleve úgy tervezik hogy megszakítják a koszorút akkor a vasalatot összekötik a födém vasalatával ezzel védve a térdfalat attól, hogy kifelé megnyomja a teher.

A fógópáras tetőben elvileg nem lehetne vízszintes írányú erő ha a két tetőfél szimmetrikus kialakítású, de ez a való életben ritkán valósul meg, hóteher, szél és egyéb tényezők miatt.

Voltam már olyan házban ahol hasonló átalakítás történt, ott úgy oldották meg, hogy a taréjszelemennek készítettek egy álló lábszerkezetet és megtámasztották.

2018. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Az előző vagyok, az igazán igényes tetőtéri kialakításoknál nem csak a födémbe szokták bekötni a koszorút a törés előtt hanem az erkélyajtó felett is visznek vasalatot és azt is belekötik a koszorúba, magyarán az áthidaló is a koszorú része lesz.
2018. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szimmetrikusnak szimmetrikus, a térdfal és a födém össze van kötve (vasalva-betonozva) rendesen, a fogópárok átmenő csavarral vannak rögzítve, taréjszelemen alátámasztása megoldható. Van az oromfalon egy ablak, ami kikerül és aminek az áthidalója majd jó lenne a bejárati ajtónak, de szívem szerint azt is kivenném és újat öntenék-vasalnék, ami már eleve be van vasalva a födém vbkoszorújába.

És persze, köszönöm a választ.

2018. dec. 7. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!