Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Világítógáz csövet szerintetek...

Világítógáz csövet szerintetek el lehet bontani?

Figyelt kérdés

Egy századforduló utáni (1911) házban lakom ahol még világítógáz csőrendszer lett kiépítve, aminek a kampóján ma a csillárok vannak kifüggesztve. A csövek még megvannak a falon belül a vakolat alatt, és szerintem van egy strang is az egyik főfal és válaszfal melletti derékszögbe falazva, de azt még nem bontottam ki.

A csövek végigfutnak az egész lakás mentén a plafon alatt kb. 20 centivel, és 1/2"-os méretük miatt tökéletes lenne a helyük villamos vezetékek kábelcsatornájának.

Szerintetek el lehet már távolítani ezeket a régi csöveket?



2019. jan. 21. 18:15
 1/3 KZ67 ***** válasza:

Kötve hiszem, hogy ilyen csőrendszerhez bármilyen szolgáltató csatlakozna, ergo az valahol el van már vágva (házon kívül, pl pince),

vagy csak feledésbe merült és úgy maradt (házon belül).

2019. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam lent a szomszednal par percre, es nem lattam mar azt a kidudorodast a falon ami nalam van a strangnal. Plusz nala mar az a valaszfal is arrebb van rakva, aminek a sarkaban nalam van a strang. Valoszinuleg kivettek naluk a csoszakaszt.

Attol tartottam nehogy legyen meg benne gaz es belobban ha megvagom. Meg eredetileg a haz kozos tulajdona a strang szoval eppen kotekedhetnenek is.

2019. jan. 22. 13:54
 3/3 KZ67 ***** válasza:

Nem fognak. Főleg, hogy "alattad" már meg sincs. :-)

Abban gáz 100%, hogy nincs, ha "csak" ettől tartasz.

2019. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!