Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most tényleg egy millió...

Most tényleg egy millió forintba kerül egy gázkazán beüzemelése?

Figyelt kérdés
Most akarjuk lecserélni a régi (kb 15 éves) gázkazánunkat. Pont most volt róla szó a híradóban, hogy már csak az újabb, kondenzációs kazánokat lehet üzembe helyezni, de ez kb. 1 millió Ft-ba kerül.
2019. jan. 23. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akinek csak kazánt szerelnek be újat,a többi egyéb megfelel az előirásnak ,az meg úszhatja 5-6-700 ezerből is .

Gázterv mindenképp kell.Érintésvédelmi igazolás ,gázszerelő munka dija .A kazán szakszervizzel való beüzemelése .

2019. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát megkérdezem otthon, de a beüzemelés biztos csak 5 számjegyű összeg volt
2019. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi most cseréltünk augusztus végén. Igen csak kondenzációsat lehet már.

Nem volt 1m, de 800biztos. Először is terveztetni kellett (hiába volt eddig is gázkazán), jöttek a kéményesek, a régibe húzták az újat illetve magasítani kellett a kéményen, valamint a tetőre kibúvó szerelőnyílást is helyeztek fel.

Jöttek a gázosok, beszerelték az új kazánt, jött még hogy a kondenz víz elvezetéshez kellett egy kis szivattyú, akkor valami csövet még át kellett tenni. Lelégtelenítették a rendszert, a radiátorok elzáróit végignézték. Aztán Katasztrófavédelem, megint más jött és beüzemelte meg "átvette". Plusz munkadíjak.

2019. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: és persze a villanyszerelői munkák (Fi relé)
2019. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mindentudó99 ***** válasza:
Sok mindentől függ. De ha nem veszel drága kazánt az egy milla túlzás. Én 850 et fizettem cakk pakk. Ebbe volt a kond.kazán a vegyes kazán mellé egy 1000 literes puffer. Szivattyú csapok csövek stb. A két rendszer összehozása. Új vezeték az órától a földben a házba. Terv , kéményátvétel érintésvédelem beüzemelés stb. Igaz én ki tudtam vízszintesen állni a kéménnyel a falon.
2019. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

2 es a beüzemelés annyit jelent,jönnek a szakszerviztől,beintitják,Biztos hogy üzemelni fog,mert előzőleg már a szerelő kipróbálta .A garanciális papirt aláírják ,és kérnek kb 30000 ezret.Ha ezt nem végzi el a szakszervíz,akkor ugrik a garancia .Aztán meg ha ne adj Isten gázrobbanás történne ,a biztosító sem fizetne .

3 as a e válaszod is nagyon sántit több dologban is .

Minden kondenzációs kazánnak saját kémény rendszere van ,amit ugye külön meg kell venni,egyátalán nem olcsó.

Ezt semmilyen kéménybe nem kötik be,és kéményseprő sem kell.

A FI relé sem előirás,senki sem ellenőrzi,hogy van e .

4 hónapja szereltek fel kazánt,csak tudom hogy volt .

2019. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok, rosszul fogalmaztam:

A kémény teljesen új volt, csupán a régi gázkémény "tokjába" húzták bele, ahonnan a régi gázkéményt kiszedték. Ugyanaz szerelte be aki még anno felépítette a szerkezetet.


Fi relé: valóban nem előírás, de nekünk pincében van a gázkazán, ahova a 2013as árvízkor betört a talajvíz, így jobbnak látjuk.


Ahogy írtam augusztusban cseréltük, az sem épp évekkel ezelőtt volt.

2019. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A fi relé előírás.

Érintés védelmi jegyzőkönyv nélkül nincs gáz meo.

2019. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mindentudó99 ***** válasza:
Érintésvédelem kell fi relé nekem nincs. Bár nem is jött megnézni senki csak aláírt. Kéményátvétel viszont kellett. Pedig nálam egy méter cső vízszintesen kiállva a falon az össz kémény. Kijöttek a kéményseprők a katasztrófavédelemtől. Minden papírt átnéztek. Gázterv , kazán papírok stb. Majd ragasztottak egy matricát a kéményre írtak papírt róla és kész. Aztán lehet hogy el lehetett volna ezt sumákolni de hivatalosan e nélkül nem használhattam volna a kazánt. Jobb mindent lepapirozni. Az a 12 ezer már nem oszt nem szoroz.
2019. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahol fi relé nélkül csinálnak érintés védelmi jegyzőkönyvet, az úgy kamu papír ahogy van.

Hisz az érintés védelmi relé csinálja az érintés védelmet.

Úgy is hívják hogy élet védelmi relé...

2019. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!