Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek ez nem furi?

Szerintetek ez nem furi?

Figyelt kérdés

Fél éve vettünk lakást, amit teljesen felújítottak, kivéve az ablakok meg a WC-t.


A WC-t most sürgősen cserélnünk kell, és nehezen értem meg, hogy milliókból felújították a lakást, de kb. 50 ezer Ft-ot már nem szántak volna a hihetetlen ócska, büdös, szétrepedezett WC-re.


Nevetségesnek tartom az ilyen igénytelenséget, de ízlések és pofonok, meg pénztárca kérdése. Azt megértem, hogy új ablakokra nem tellett nekik már, de az nem is 50 ezer Ft...


(Mi is csak azért nem akartuk mostanság cserélni, mert csak nyárra jár le a Fundamenta, amit lakásfelújításra kell költeni. Így jártunk. :D Pedig amúgy nem húztam volna le ezt a telet ócska faablakokkal, a poloskákat nem is említem.)



2019. febr. 23. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

"teljesen felújítottak"

Ezek szerint mégsem újították fel teljesen.

Sanszos, hogy amit te felújításnak nevezel az egy kenjük be sárral látszat festés volt.

HA teljes lett volna a felújítás akkor ki lett volna cserélve az ablak, mert ugye érinti a festést is.

Illetve a gépészetet sem valószínű, hogy felújították, mert akkor a wc is érintve lett volna. A villany szintén, ha azt cseréli akkor a gépészetet is.

A festés - burkolás- laminált parketta meg nem nevezhető teljes felújításnak.

2019. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Minek kell okoskodnod, ha nem jártál itt nálunk? Teljesen fel lett újítva a konyha-fürdő, nagyon szép modern, a fűtőtestek is újak, minden ajtó új, az áramvezetékek is ki lettek cserélve, új gépeik voltak, a sütőt meg az elektromos főzőlapot nyilván itt is hagyták a szagelszívóval együtt, mert be van építve a konyhabútorba. Új járólap, parketta mindenhol, friss festés.


Csak az ablakokra nem akartak már költeni, a WC-re is azt mondták, hogy az nem fontos, mert oda nem a szépségért jár az ember...


Szerintem igénytelen dolog, ha minden szép, erre bemegy mondjuk a vendég a WC-be, ami viszont minden mással ellenben ócska, büdös. De mint mondtam, mindenki más, engem zavart volna a helyükben.


A felújítás 2 éves, a festést meg azelőtt csinálták meg, hogy megvettük volna. Pontosabban mondva én kértem tisztasági festést, mert volt ismerőse, aki meg tudta csinálni, ezért nem számolt fel plusz pénzt, a vételárat ezen igényemhez igazítottuk. Muszáj volt, mert tiszta gyerekmatrica volt az egész lakás, legalább 5 évig viszont biztos nem lesz gyerekünk. :D

2019. febr. 23. 23:35
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Én is okoskodok, pedig én se jártam nálatok.

"az áramvezetékek is ki lettek cserélve"

Honnét tudod? Csak azért, mert mondták?


Az eddigiekből én ugyanarra tippelek, mint 1-es: ami látható, azt látványosan felújították (kivéve a WC-t), aztán hogy a fal alatt milyen elektromos vezetékek vannak, azt senki se tudja utólag ellenőrizni.


Ennyiből tisztább ügy direkt nem felújítottat venni, aztán, ha te cserélteted ki a vezetéket, akkor biztos lehetsz benne, hogy tényleg ki lett cserélve.

2019. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

"Pontosabban mondva én kértem tisztasági festést, mert volt ismerőse, aki meg tudta csinálni, ezért nem számolt fel plusz pénzt, a vételárat ezen igényemhez igazítottuk. "

Magyarul még a tisztasági festés árával le is húztak.

2019. febr. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Többet alkudtunk le, mint amennyibe a festés került, fél milliót az alapárból (ennél többet senki se enged általában), szóval nem jártunk rosszul. Mondhatta volna, hogy nem enged az árból,ha festést akarunk, de így is fél misit engedett, amin meg is lepődtem.
2019. febr. 24. 00:55
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Jézus.. vettél te már lakást/ házat vagy valamit ezen kivül?

Elmondom hogy megy.

Mondjuk ő szeretne a házáért kapni 10 misit.

Mit csinal? Hát felrakja 12-13 ért hirdetni.

Mert ha jön a vevő úgyis alkudni fog.

Így örül a vevő is hogy olcsobban megkapta,

És örül az eldó is mert többet kapott a számoltnál.

Ha 1 misit akarsz alkudni lehet az is ment volna.


A felújitásról csak annyit, hogy az van felujitva amit te csinálsz.

A villanyt megnézetném.

2019. febr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Átba.ztak mint xart a palánkon
2019. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Ott a pont 7.-es!!!!
2019. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mennyire okos itt mindenki...


Ellenőriztettem mindent! KI VANNAK CSERÉLVE AZ ÁRAMVEZETÉKEK.


És képzeljétek, magánszemélytől vettük, egy ingatlanos 1,5-2,5 milliót rátenne. És a környéken ennél olcsóbban csak lepukkant lakásokat lehetne venni. Ebben az árkategóriában ez volt a legszebb lakás, amit találtunk. A belvárosba be sem költöznék, mert legalább 5 millió az árbeli eltérés, plusz a belváros büdös és zajos is. Ez viszont az egyik legszebb, legnyugodtabb külvárosi környék. Örökpanorámánk van a dombra, ahol lemegy a nap. Csodálatos látvány, nem cserélnék senkivel.

2019. febr. 24. 15:02
 10/14 A kérdező kommentje:
Papírok is vannak a felújítás részleteiről. Szóval nem a levegőbe beszéltek. ;)
2019. febr. 24. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!