Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek ez nem furi?

Szerintetek ez nem furi?

Figyelt kérdés

Fél éve vettünk lakást, amit teljesen felújítottak, kivéve az ablakok meg a WC-t.


A WC-t most sürgősen cserélnünk kell, és nehezen értem meg, hogy milliókból felújították a lakást, de kb. 50 ezer Ft-ot már nem szántak volna a hihetetlen ócska, büdös, szétrepedezett WC-re.


Nevetségesnek tartom az ilyen igénytelenséget, de ízlések és pofonok, meg pénztárca kérdése. Azt megértem, hogy új ablakokra nem tellett nekik már, de az nem is 50 ezer Ft...


(Mi is csak azért nem akartuk mostanság cserélni, mert csak nyárra jár le a Fundamenta, amit lakásfelújításra kell költeni. Így jártunk. :D Pedig amúgy nem húztam volna le ezt a telet ócska faablakokkal, a poloskákat nem is említem.)



2019. febr. 23. 22:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%

"És képzeljétek, magánszemélytől vettük, egy ingatlanos 1,5-2,5 milliót rátenne."

Az ingatlanos magától nem tesz rá semennyit.

Szép is lenne, ha az ingatlanos nem az általam jóváhagyott áron hirdetné! (nem is tudná).

Itt jön, ki hogy kamu az egész!

2019. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ide figyelj... én dolgoztam ingatlanirodában. Meg kell egyezzenek egy árban, amit LEGALÁBB kapni akar a tulaj a lakásért! De mivel az ingatlanosnak kell ezen keresnie valamennyit, ezért annyival megemeli az alapárat, amennyit nyernie kell rajta. És bizony, ez simán 1,5-3 millióval több lehet annál, amennyit alkudozással együtt minimum kapni akar a tulaj a lakásért.


Ez az ingatlan 1,5 millióval több lett volna ingatlanossal, emiatt a volt tulaj NEM VETTE IGÉNYBE. Neki az volt a fontos, hogy amilyen gyorsan csak lehet, eladja, és így megkapta, amit akart, és nekünk sem kellett feleslegesen az ingatlanost kifizetni. Pláne, hogy többnyire az ingatlanos ügyintézés úgy működik, hogy a tulajjal nem tud szemtől-szemben beszélni a vevő, hanem papíron árajánlatot tud küldeni a tulaj felé, és az ingatlanos a közvetítő. Az árajánlatot a tulaj elutasíthatja, és bizony van olyan, hogy ez a 'levelezős alkudozás' több hetes procedúra, és ezalatt simán lehet, hogy előbb lecsapja a vevő kezéről a lakást valaki más, akinek az ajánlatára egyből rábólint a tulaj. TAPASZTALAT.


Tök jó, hogy abszolút nem a kérdésről diskurálunk, és még én vagyok kamusnak beállítva. XD

2019. febr. 24. 20:06
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem tárgyilagos választ írni.


Én szándékosan kerestem ótvar állapotú "nagymama" lakásokat, mert a "felújított" lakások többsége csak esztétikai felújítást jelentett. Nem vagyok szakértő, de közel sem úgy mentem lakásokat nézni, hogy tetsszen a csempe, vagy a padló, mivel ezeket relatív olcsón lehet cserélni.


Ami viszont szívás és igazán zsebbe nyúlás, ha a vezetékeket, vízcsöveket, és ilyesmiket cseréled. Na és ezeket az esztétikailag felújított lakásokban általában nem is csinálták meg, de mivel kicsit csicsásabb volt, rádobhattak még 1-2 milliót az árra. Egy méretre gyártott új konyhabútor meg kb 500 ezer, de ha szerencséd van kapsz használtat is 100 ezerért, ami szép. Szóval még mindig ő nyert fél millió forintot, nyilván otthagyta neked.


Én egy lepukkant lakást vettem, mondták, hogy nincs túl jó állapotban, de azért lakható, ebben sem hittem, tudtam, hogy melós, de azt tényleg engedték áron alul. Ez azt jelentette, hogy letapétázták a falhibákat, kompletten újra kellett építeni részeket, szét volt rohadva minden ajtókeret, csak ráhúztak egy dekor elemet, amitől nem látszott, a vezetékek még alumíniumból voltak, de bizonygatta a nő, hogy az már réz, de ott helyben nyilván nem szedtem szét minden konnektort. Nálad is körbenéznék, mert tapasztalatból mondom, hogy a vécé komplett cseréje is olcsóbb egy új konyhabútornál pl, nekem 90 volt mindennel együtt és ez nem a legalja doboz meg ülőke kategória volt. Ablak is akkor drága, ha sok van, meg kérsz rá mindent, egyébként egy átlag panelben kihozod azt is 500ból, és legalább nem barmolod tönkre a festést/tapétát.


Szóval nem kell mindent elhinni, én is tudnék neked mindenről számlát mutatni meg papírokat, ha kicsit drágábban akarnám elsózni a lakást, és úgyse tudnád kideríteni, csak ha már birtokba vetted. De onnantól meg már mindegy lenne. Ha akarsz pénzt és energiát szánni egy lakás felújításra, akkor érdemes teljesen lepusztultat keresni, mert akkor legalább biztosan tudod, hogy miből állt a felújítás.

2019. febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Erre sajnos nem volt időnk. És errefelé egy lepukkant lakás maximum. 2 millióval olcsóbb, mint ez. Annyiból nem lehet egy teljes felújítást megcsinálni. Néztem 12 millióért botrányosat a környéken (amit 11-re esetleg le lehetett volna alkudni), ez 12,7 M volt és 2,5 szobás, nincs erkély. Hol újítottam volna fel a 11 milliósat 1,7 millióból? Sehogy. Szóval nekem megérte.
2019. febr. 27. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!