Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ilyen süllyedő alap megállítás...

Ilyen süllyedő alap megállítása, falrepedés javítása?

Figyelt kérdés

Ilyen jellegű, repedő fallal mit lehet kezdeni, mi a leghatékonyabb legtutibb időtálló megoldás? Injektálás, cölöpözés, alábetonozás stb...?


[link]


[link]


[link]


kb. mint a képeken, a ház két homlokzati sarka nyílna szépen kifelé. A télen nem süllyedt tovább, ami szerintem bíztató.


2019. márc. 1. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Én menekülnék...😂
2019. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nos, releváns válasz...?
2019. márc. 2. 07:14
 3/7 anonim válasza:
100%
Én ehhez szakembert hívnék és nem akcióznék privátban...
2019. márc. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hívjál statikust. Lehet, ha nincs koszorú, a tető nyomja szét a falat. Jellemző.

Főleg ha fentről jön a repedés. De mindez talajfüggő is. Kár itt véges eredményt várni. Szakembert keress aki megnézi,felméri

2020. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyik barátomnak ugyanígy süllyedt a háza egyik sarka. Mint kiderült, a háza egy régi téglagyár gödrére épült.

Azt tanácsoltam neki, hogy ásson a sarkon az alap alá üreget 1,5 m hosszan előbb az egyik, aztán a másik irányba. Az üreg szélesebb legyen a mostani beton alapnál (pl. 15 cm be, ugyanannyi kifelé), hogy így nagyobb felületen oszoljon szét a terhelés, tehát kisebb nyomás nehezedjen 1 cm2-re, aztán betonozza ki az üreget. Az üreg miatt elhanyagolható volt a továbbrepedés (fent kb. 1,5 cm), de aztán megállt. A repedés után jött a glettelés és festés. Nincs problémája.

Mindezek ellenére, mivel a helyszínen nem látom a falat, inkább a statikust válaszd, vagy legalább egy gyakorlott mérnököt, technikust.

2020. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 háromszöges repedés, felfelé zárul, itt az alappal van valami.
2020. máj. 28. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:

A legfelső linket nem tudtam többszöri próbálkozás után sem kinyitni, de a másik kettő ugyanazt a képet mutatja, amiről írtam a barátom esetében. Azért is ajánlottam neki az alap kiszélesítését, hogy kisebb legyen a nyomása a falnak 1 cm2-re.

- Hány éves az épület?

- Mióta észlelted a süllyedést?

- A többi sarok nem reped?

- A szomszéd házaknál nincs süllyedés?

Várom a válaszod.

2020. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!