Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Költözés vagy felújítás?

Költözés vagy felújítás?

Figyelt kérdés
Jön a baba, és választás előtt vagyunk. Felújítjuk lepukkant állapotú meglévő lakásunkat, ami még mondjuk 2-3 évig lesz jó (ahogy nő a gyerek, ki fogjuk ezt nőni...), vagy költözünk egy nagyobb, újabb állapotú helyre, persze ahhoz hitel is kell, de tovább lesz jó, akár tesók is elférnek majd. Ti mit döntenétek?

2019. márc. 12. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én hitelt semmiképp nem vennék fel, mert anyagilag kiszámíthatatlan a jövő, de ha nincs elég helyetek, se ötletetek, akkor marad a költözés!

"A"-verzió: mekkorák a szobák? Ha elég nagyok, akkor a felújítás során esetlegesen fel lehetne húzni mégegy falat, és így 1 szobákból lehet 2-t csinálni, hogy a gyerek(ek)nek külön szobájuk legyen.

"B"-verzió: eladjátok a lakást, és vesztek olcsóbbat máshol a közelben, olyat, ami kijön a pénzetekből az eladás után.

2019. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi most, a jelenlegi állapotban a lakásotok értéke? Mennyit kellene rákölteni, ha felújítjátok? A kettőt összeadva el lehet-e adni a lakást drágábban pl. a jelenlegi ingatlanárak mellett? Megéri-e nektek a fejfájás és a vesződés?

Mennyibe kerülne ehhez képest másikat, jobbat venni? Mennyi hitelt kellene felvenni? Mennyi lenne a törlesztője? Biztonsággal tudnátok-e fizetni akár a dupláját is a baba mellett?

Első nekifutásra nagyjából ezeket gondolnám végig. Aztán meglátnám merre dől a mérleg.

2019. márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Végül költözés mellett döntöttünk, de életem legrosszabb döntése terhesen költözni :) Úgyhogy ha valaki idetéved erre a kérdésre és hasonló szituban van, azt javaslom neki, hogy ha amúgy szereti a helyét, ahol van és el tudja még képzelni az elkövetkező 1-2 évet ott kisbabával, akkor inkább maradjon még, mert nagyon sok feszkótól kíméli meg magát egy amúgy is érzelmekkel teli időszakban.
2019. ápr. 5. 14:29
 4/4 anonim válasza:
Nyugi, jól tettétek, hogy költöztetek. Én vettem lakást, nagyfelújítást csináltam/csinálok. Jó szakemberrel nem találkoztam, szakemberrel se, kókánnyal igen. Most van egy emberke aktívan dolgozott egy hétig, most szarik bele. Lelkileg kezdek teljesen tönkre menni, már azon gondolkodok, hogy eladom az egészet a fenébe így félkészem, padló nélkül, aztán megyek nyugodt életet élni egy albérletbe. Életem legrosszabb döntése volt ebbe belekezdeni. Inkább fizettem volna 5-6 milliót egy generál kivitelezőnek. Vagy szimplán inkább albérlet.
2019. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!