Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyezet festés javítása,...

Mennyezet festés javítása, hogyan?

Figyelt kérdés

Frissen glettelt, mélyalapozott, megfelelően előkészített mennyezetet festettem fehérre és a végeredmény néhány helyen csíkos/foltos lett. A fényviszonyoktól függ, hogy éppen mennyire zavaróan látszanak (pl. ha közvetlenül alá állok nem látszik). Valószínűleg ott követtem el a hibát, hogy a festéket nem hígítottam fel 5-10%-ban sem, nagyon sűrű volt, ráadásul rossz (rövidszálú) hengerrel vittem fel és nem terült megfelelően. Gyanítom, hogy a festékréteg különbségekből adódik ez a csíkozódás. Aztán rákentem egy negyedik réteget is, ekkor már 10%-ban hígított festékkel, hosszúszálú hengerrel, ami már jól sikerült, de a csíkok sajnos megmaradtak.

Itt látható: [link]

Hogyan lehetne ezeket eltüntetni? Vissza kellene csiszolni a festékréteget?



#csíkos #festés #mennyezet #szobafestés #falfestés #csíkos fal #mennyezet festés #csíkos mennyezet
2019. ápr. 30. 19:06
 1/2 anonim válasza:
Nálunk is pont ilyen lett a folyosó.Panel folyosó,betonig lekaparva,csiszolva kétszer glettelve,tükörsima lett,,mélyalapozva,majd jó minőségű fehér festékkel kétszer leguritva.Mi sem higítottuk a festéket.Ha teljes hosszában nézzük a folyosó plafont,ilyen csíkok vannak benne.A megoldás engem is érdekelne,konyha festés lesz a hétvégén.
2019. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy nem dolgoztad össze a festő hengerrel felvitt csíkokat.

Az megoldás lehet , ha hígítás nélküli festékkel átmész rajta még egyszer. Egy adott festék réteg, egy aktuálisan festett szakaszát többször kell legurítani, úgy hogy jobb-balra is legalább egy fél hengernyit kitérsz. A másik lényeges dolog festékkel nem szabad spórolni.

Polifarbéval szeretek dolgozni, a másik nagyon jó a héra, de szerintem annak sokáig tart mire elmegy a szaga, így szinte mindig az előbbit használom.

Évek óta magam festem a házam és még sosem volt csíkos sehol sem. A festéket pedig nem szoktam hígítani.

2019. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!