Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyszerelés tényleg ilyen...

Villanyszerelés tényleg ilyen drága lett?

Figyelt kérdés
50 éves házunkban cseréltettük le a szerelődobozokban a régi csatlakozásokat (csokikat) új WAGO gyorskapocsokra. A villanyszerelő 12eFt/doboz ajánlatot adott, amelyet a jó híre miatt (sok méltató komment a neten) elfogadtam, hogy tuti jóra megcsinálja, ellenőrizze a kötéseket. Akkor ért a meglepetés, amikor 2 óra után hívott, hogy végzett. Az anyagdíjat max 10eFt-ra becsülöm, csak a csatlakozók voltak, tehát két óra alatt 110eFt munkadíjat fizettem ki tegnap, az 55eFt óradíj. Elég baleknak érzem magam, mert azt hittem, hogy ez jóval hosszabb munka. Félreértés ne essék, nem sajnálom a jó szakembertől a 15Ft-os óradíjat sem, no de ennyit?

2019. máj. 23. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok. Ennyiért az összes vezetéket is kicserélik felénk.
2019. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett ilyen drága.

Átvert, rendesen:(

2019. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Minden javítás drága, minden szakmában na de nem ennyire? Kik azok a méltató kommentelők? A munkadíjat elfelejtették odaírni? Nézted, mikor kommenteltek? Nem mindegy. Jól átvágott. Elvileg az anyagdíjról is számlát kellett, hogy adjon. Én a helyedben nem hagynám annyiban.
2019. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha elfogadta, elfogadta. Mindenki annyièr dolgozik amennyièr akar. Kevès munkára nem jönnek el, ezèrt a magas ár.

Mindazonáltal a csoki is nagyon jó. De ha alut szètszedte ès egyengette ès vagozta az règen rossz, mert a sèrült ès hajlogatott alu hamar törik ès kevesebbet bír. Gondolom ezt nem mondta.

2019. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván próbálja utolérni a nemzeti gázszerelő óradíját...
2019. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

"Mindazonáltal a csoki is nagyon jó."

Az 50 éves? Abban nincs rugó.

2019. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Kaptál egy árajánlatot, amit elfogadtál és megrendeltél, majd kifizettél.


Így értelmezhetetlen a kérdésed.

2019. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azért ez nem ilyen egyszerű. Ő tudta, hogy egy dobozzal 10 perc alatt végezni fog. Azt is tudta, hogy egy dobozra a wago anyagdíj max 1000Ft, de lehet még kevesebb. Mégis bekérte a 10 dobozra a 110eFt munkadíjat, mert látta rajtam, hogy fogalmam sincs, hogy mennyi idő a kicserélése. Ez így átvágás. Hirdeti a 15eFt óradíjat és így trükkösen 45-55eért dolgozik a pár órás munkákon. Nyilván nagy dolognak nézett ki a meló, mert az egész házat érinti és jól hangzik, hogy felújítjuk a csatlakozásokat, erre el lehet kérni egy normál óradíj ötszörösét?
2019. máj. 23. 15:59
 9/15 anonim ***** válasza:

El.


Mondom: előre megállapodtatok valamiben. DB alapú elszámolás. Ez a legkorrektebb.


Gyanítom, ha két hétig szenvedett volna vele, akkor nem tedted volna fel a kérdést, hogy mennyit fizessél neki az elhúzódó munka miatt.

2019. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"tedted"


Gratulálok magamnak. :)

2019. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!