Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért van az hogy mindenkinek...

Miért van az hogy mindenkinek azonnal és ingyen kell az árajánlat, de visszaszólni már nem szólnak vissza?

Figyelt kérdés

Sőt, megsértődnek ha érdeklődök hogy akkor megrendelik a munkát vagy nem. Van aki kijelenti hogy ő nem is akarta megcsináltatni csak kíváncsi volt most mennyibe kerülne, nekem meg elment egy fél napom a felméréssel és számításokkal.

Volt aki óránként felhívott egy héten keresztül hogy mikor lesz már meg az árajánlat, mikor elküldtem utána teljesen eltűnt, telefont sem veszi fel.


2019. jún. 27. 07:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerű, árajánlat ára ennyibe kerül. így, aki csak unalmában érdeklődik nem fogja kérni. Aki meg komolyan gondolja, megmondhatod, az elvégzett munka díjából leveszed az árajánlat díját. így nem fog boldog, boldogtalan ajánlatokat kérni.
2019. jún. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
35%

1. Az árajánlat ingyenes szolgáltatás, ez alapdolog!

2. Az érdeklödönek természetesen hamar kell, mert anélkül nem tudja eldönteni, hogy milyen kereten belül gondolkodjon, anélkül meg nem lehet tervezni.

3. Emellett nem egy valakitöl kér ajánlatot, hanem általában többtöl, az összehasiónlítás végett.

4. HA egy vállalkozónak probléma egy árajánlat elkészítése, akkor az igen gyönge lábakon áll, ilyennel nem végezetnék semmit, mert nem megbízható.

5. Ha meg még felhívogat, hoyg mi lesz már a megrendeléssel, akkor garantáltan elvágta magát elöttem, mert ebböl az jön le, hog a csöd elött áll, akinek ez a munka lenne a túlélés - ha sikerül neki és nem megy tönkre közben, én meg ott állok egy félkész munkával, amit más nem fog befejezni, vagy csak igen nagy felárral.

6. Ha nincs kellö tartalékod ilyenekre, akkor semmi esélyed arra, hogy valamire is juss, tudod a szolgáltatás arról is szól, hogy az érdeklödöknek kedvezel annak érdekében, hogy téged tartsanak a legpozitívabbnak és a legmegbízhatóbbnak.

2019. jún. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem értik meg, hogy az idő pénz. Autószerelőnél is sokan hőbörögnek, ha már a hiba megkereséséért is pénzt kér, mer' ugye nem csinált rajta semmit. Ez van.
2019. jún. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

Villanyszerelőként az alábbi megoldást használom újépítésnél:

Közlöm az ügyféllel, hogy a tételes árajánlat 35000Ft+áfa.

Elfogadott árajánlat esetén ez az összeg levonódik a ajánlati összegből.

Látatlanban pedig véséstől a szerelvényezésig anyag+munkadíj, szerelvényekkel együtt, lámpák nélkül, 12000Ft+áfa/m². Nincs további rejtett költség.

2019. jún. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%

"1. Az árajánlat ingyenes szolgáltatás, ez alapdolog!"

Szerintem meg nem, bár én nem ilyen szakmában dolgozok (bár mi is csinálunk naponta rengeteg árajánlatot, ingyenesen).

Bizonyos szakmákban teljesen elfogadott ez szerintem, mint ahogy egy konyhabútor tervezéséért is kérnek pénzt, amely egy utólagos megrendelés esetén levonódik a végösszegből.

Sokszor egy építkezéssel kapcsolatos árajánlat adott esetben 2 napot is igénybe vehet, a felméréstől a papír alapon benyújtottig.

Kétoldalú dolog ez: elriaszthatod vele az ügyfelet (sokan épp ezért nem is kérnek érte pénzt), másrészt pedig a pénzkereső tevékenységtől veszed el az időt.

Véleményem szerint húzni kell egy határt, ameddig még bevállalható külön költségtérítés nélkül, és egy bizonyos nagyságrend felett pedig akár ellenérték is elkérhető, mert a fentebb említett 2 napot is igénybe vehet a teljes felmérés, árajánlat.

2019. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
57%
Valószínű sokallják az árat, azért nem jeleznek.
2019. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 mindentudó99 ***** válasza:
36%
Nem nagy dolog mondani egy kb árat. Nem forintra pontosan kell. Tegyük fel nálam 10 éve lett fűtés csinálva két embert megkérdeztem. Az első semmit nem mondott majd három kiló kinyomtatott papírt hozott egy hét múlva az utolsó furat ára is feltümtetve rajta. Elég soknak tünt. Szóltam egy másiknak kijött körülnézett és mondott egy 150 ezerrel alacsonyabb végösszeget. 10 perc számolgatás után. És annyi lett. Ennyi elvárható egy szakembertől. Az ács ugyan ez volt. Tíz perc alatt megegyeutünk a tetvek alapján. Fejből lökte miből mennyit vegyrk hol és ez menyibe fog kerülni. Ugyan ez a munkadíj.
2019. jún. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

Én most vagyok egy teljes ház felújításban. Kezdve a víz, gáz, villany szereléstől, a faljavítás, festés, tapétázás, parkettázás, padlólapozás, csempézés, és padlószőnyeg lerakásig. Én is több szakembertől kértem árajánlatot. Volt aki egyből 100 ezret kért, hogy ennyire szüksége van (anyagok), és eljön, közben megmondja az árat. Kérdeztem, honnan tudja mit kell venni, ha semmit nem tud a házról? Volt aki 10 ezret kért, hogy kijön a házhoz, felmérje, árajánlatot mondjon. Naivaként kifizettem neki. Kijött, körbenézett, majd közölte, hogy 2 nap múlva elküldi az árajánlatot. Ennek 4 hónapja, azóta se küldte. Volt aki olyan összeget közölt egyből amire azt mondtam, hogy ez rengeteg!

Volt olyan aki közölte, hogy kijön (pénzért) mond egyből árat, de csak 10 hónap múlva jön. Én a telefonban már azzal kezdtem, hogy elmondom mekkora a ház, küldök képeket az adott helyről, és így hogy látja a képeket, tudja a méretet mondjon egy megközelítő árat. Természetesen belekalkulálva X összeg amivel emelkedhet. Azért ezt bárki megtudja mondani, ha a szakmájában dolgozik egy ideje.

Nagyon sokszor úgy éreztem, hogy a legtöbb "szakember" csak pénzt akar, de dolgozni nem. Végül szerencsére találtam olyanokat akik dolgoznak. Nagyon nehéz jó szakembert találni, és bizony sok ember felkeresünk, árajánlattal. Azért mindenkinek fizetni, hogy csak megmondja az árát a fizetésem teljes összege csak arra menne el, és egy tűt nem raktak még keresztbe.

2019. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

"Valószínű sokallják az árat, azért nem jeleznek."


Az ár szubjektív dolog, hétfő péntek 12 órát dolgozom és sok más munkát kell visszamondanom annyira sok a meló. De ha sosem csinálok árajánlatot akkor egy idő után elfogynak a munkák. Kisebb 1-3 napos munkát már nem is vállalok 2 éve.

2019. jún. 27. 10:04
 10/35 mindentudó99 ***** válasza:
55%
De kissebb egyszerűbb családi házas dolgoknál tényleg elvárná az ember hogy a sok éve ebben dolgozó szaki tudjon mondani egy nagyságrendbeli árat. Nem lehetetlent kér az ember szerintem.
2019. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!