Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért van az hogy mindenkinek...

Miért van az hogy mindenkinek azonnal és ingyen kell az árajánlat, de visszaszólni már nem szólnak vissza?

Figyelt kérdés

Sőt, megsértődnek ha érdeklődök hogy akkor megrendelik a munkát vagy nem. Van aki kijelenti hogy ő nem is akarta megcsináltatni csak kíváncsi volt most mennyibe kerülne, nekem meg elment egy fél napom a felméréssel és számításokkal.

Volt aki óránként felhívott egy héten keresztül hogy mikor lesz már meg az árajánlat, mikor elküldtem utána teljesen eltűnt, telefont sem veszi fel.


2019. jún. 27. 07:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
65%

Én asztalos vagyok, hacsak nem valami extrém kis munkáról van szó, akkor az árajánlat 10.000 előre.

Van akit elriasztok vele igen, de így is be vagyok táblázva már most 2020 szeptemberig...

2019. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
65%
Ráadásul ahogx változik az anyagár, úgy változik az ar is, szóval ami ajánlatot modt adok, nem biztos, hogy 2020 szeptemberben is megállja majd a helyét. Erre fel is hívom a figyelmet.
2019. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
27%

A hasraütésre nagyságrendilegi ár a herótom...

Most gondolkodjatok már egy kicsit, rendelnek tőlem egy konyhabútort, azt mondja a megrendelő, hogy mondjak neki egy nagyságrendi árat, én erre azt mondanám pl 500.000ft ez úgy egy átlag panel konyha ára...

Utána kiszámolom, de kijön 350.000re... ha te előtte rábólintottál az 500.000re, akkor hülye lennék 350ért adni neked...

Így is jó ötletnek tartjátok, hogy a sok éve dolgozó szaki mondjon egy nagyából árat?...

2019. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

"ha te előtte rábólintottál az 500.000re, akkor hülye lennék 350ért adni neked..."


De ha meg kijön 800.000-re akkor meg az a baj, mert "nem ez volt megbeszélve"

2019. jún. 27. 15:51
 15/35 anonim ***** válasza:
79%
Gyakorlott szaki nem lő alá, én mindig zsírosan többet mondok ilyenkor, es persze ebben még nincs benne a munkadíjam, ez ilyenkor csak egy kis grátisz :D
2019. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Hát elég szomorú ha sok év gyakorlat után se tudod hogy valami 350 500 vagy 800 ezerbe fog majd kerülni. A villanyszerelő is így volt. Eljött elmondtam mi kell körülnézett méregetett majd azt mondta 360 ezer cakk pakk anyag munkadíj szintén tíz éve. Nem készített terveket három napig. 20 éve villanyt szerel bemegy egy családiházba és tíz perc alatt felméri. A profik így csinálják. Nyilván egy több lakásos társasház más. Az emberek alapjában véve nincsenek kitömve pénzel szeretnének több ajánlatot kérni árakat tudni hogy mérlegelhessen.
2019. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%

Informatikus programozó vagyok, egyedi fejlesztéseket szoktam vállalni. Azt szoktam alapul venni, hogy a hozzám hasonló tapasztalt, éppen már senior fejlesztőnek számító hazai szoftverfejlesztők nettója 600-700 ezer forint. Ez durvának tűnik, de még mindig a fele a legközelebbi nyugati szomszédaink informatikusi fizetésének.

Egy egyedi fejlesztéssel kapcsolatban nagyjából gyorsan be tudom lőni a várható fejlesztési időt fejben. Gyakori, hogy több hónapig tartó fejlesztések vannak. Ha egy hónapos munka lesz ránézésre, akkor már adom is a 6-700 ezer + áfa ajánlatot.

Ez nyilván sok magyar cégnek nem tetszik, mert még lélekben 10-20 évvel ezelőtt élnek, amikor fele, harmada ennyit ért a Forint, ráadásul vannak olyan informatikai cégek, amik hülye módon ingyen, vagy pár ezer forintért adnak számlázó programokat, stb. mert azt hiszik, hogy csak az olcsóság számít - amit ingyen adnak, vagy szinte csak gombokért, az a munka sokszor annyit is ér, nem beszélve arról, hogy az ingyenből, vagy aprópénzből nem lehet megélni. Ezt a hozzáállást én csak "a hülyék marketingje" néven emlegetem.

A magyar megrendelők problémásak, vagy sokallják, vagy megrendelik, de a végén alkudni akarnak az árból, amikor már kész. Egyre ritkábbak a normális magyar megrendelők (akik ilyenek, azokat nagyon megbecsülöm). A külföldi megrendelők viszont még keveslik is az árat, amit kérek. Szutyok ez az ország ebből a szempontból. Majd ha emiatt elfogynak - kimennek külföldre - a magyar szoftverfejlesztők, akkor rendelhetnek a magyar cégek fejlesztéseket a külföldi cégektől, dupla, vagy háromszoros áron. Akkor majd talán elgondolkoznak.

Hasonló helyzetben lehetsz te is kérdező.

2019. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
40%

Van egy 400 ezer forintot érő autó ami elromlik. Elviszed a szerelőhöz hogy javítsa meg. Amikor mész érte közli, hogy 800 ezer volt a javítás. Te pedig boldog vagy és szó nélkül kifizeted, mert minek árajánlatot kérni.

De ilyen alapon minek kiírni az árakat a tescoban ? Majd a kasszánál úgyis kiderül.

2019. jún. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Na azért ez nem ugyan az. A szerelő meg nyilván felhív hogy figyelj 300 ezret ér a kocsi 250 az alkatrész plusz javítás. Csináljam?
2019. jún. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
83%

Csak hogy ne gondolkozzunk kettős mércével: Igen, az is igaz, hogy némelyik szolgáltató és kereskedő is furán áll hozzá a dolgokhoz, vagy előfordul, hogy egyenesen nem tisztességes.

Az autószerelő kapcsán jutott eszembe, hogy nekem volt olyan, hogy elvittem az autót és a mai napig is ott állna nála, azóta sem keresett volna, ha én nem hívogatom rendszeresen, és a végén nyögött ki egy olyan összeget amit nem vártam már csak azért sem, mert a gyakori hívogatásaim ellenére is néha kisebb részösszegeket mondott és ott volt nála hónapokig az autó. Volt olyan is, hogy webshoppal gyűlt meg a bajom és szartak arra, hogy mi a bajom. Az ilyenek utána csodálkoznak, hogy ha az interneten leértékelik (vannak ilyen értékelős oldalak), mondjuk én nem szoktam értékelni, de olvastam olyat, aki leértékelt egy ilyen tisztességtelen kereskedőt mert nem voltak korrektek és még őt fenyegették ügyvéddel (amitől egyébként nem kell megijedni).

2019. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!