Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lépésálló hungarocellel így...

Lépésálló hungarocellel így megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Aljzatbeton réteg megvan, arra tennék 10cm lépésálló hungarocell-t, lefóliázom és menne még rá kb 6cm esztrich, arra pedig a burkolat.


Ez így megfelelő? Vasalás kell ilyenkor?



2019. júl. 8. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Kőműves vagy a műszaki ellenőr mit mondott megkérdezted, hogy hogyan kell vasalni?


Bírom mikor 2 perc orvosi vizsgálatért boldogan kifizetnek 12 000 forintot de a kőművestől sajnálnak 15000 forintot egész napi munkáért.

2019. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
fólia sehol, rossz az egész.
2019. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#1

Sokszor nem a 15ezer a probléma, hanem, hogy nincs kőműves.

Nekem is ilyen gondom van, csak én nem vagyok olyan bátor (...és ügyes) hogy belekezdjek. Így aztán lassan minden lepusztul körülöttem, amihez szakember kellene 1-2 napra.

2019. júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Néha úgy érzem, hogy a szakmunkák titkos receptekre épül amit tilos kiadni :)


Nos, ebben a házban is kőművesek dolgoztak valamikor, és látszik is az eredmény.

A legtöbbször sokkal jobb melót végzek mint amit más pénzért megcsinálna.

2019. júl. 8. 21:26
 5/8 A kérdező kommentje:

2#, mi a baj a fóliával? Több helyen is olvastam, hogy kell, mert nem jó ha a nedvesség bemegy a hungarocell-hez.

Egyébként videón is pont ugyanígy csinálták. Inkább csak a vasalás a kérdés, mert ismerős szerint anélkül megrepedhet, de ezt nem tudom. Gondoltam ezen az oldalon meg lehet kérdezni, nah de úgy néz ki mégse :)

2019. júl. 8. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

#5

A 2-es nem olvasta el rendesen a kérdés alatti kiegészítést, ezért hiányolja a fóliázást.

Legyél türelemmel, biztos lesz még itt hozzáértő, de azok nagyjából mostanában értek haza, nem első dolguk a Gyakorira ugrani.

Megjegyzem, én nem vagyok szakember, de a nyaralóban tettem vashálót, de nem biztos, hogy szükség volt rá.

2019. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó.

De lenne néhány fontos kérdésem pontosítani az egészet. Talajnedvesség elleni szigetelés volt/van/lesz?

Hol van ez a padló? Talajon fekszik? Emeleti?

Milyen helyiségek lesznek?

2019. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazából nem vizesedik a talaj felől se semmi, de ez most az emeleten van.

Ahogy elnéztem, a födémen van egy réteg beton, és afölött kezdődik az amiket írtam, a +16cm.

Ez egy folyosó az emeleten.

A többi helység szerintem rendben van, azokban nem olyan fos a padló mint itt. Szerintem a kőművesek ezt hagyták a végére, és ide minden szart beöntöttek.


Itt akkor 6cm-re szerinted kell még vasalás is? (függetlenül attól, hogy tudok e vasalni vagy sem, mert ha nem kell, akkor nem is foglalkozom vele)


Ez volt a korábbi kérdésem amúgy:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__9971695-al..

2019. júl. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!