Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Másnak is gondot okoz, hogy...

Másnak is gondot okoz, hogy kevés vízzel mos a mosógép?

Figyelt kérdés
Januárban vettem egy elötöltős LG mosógépet. Sajnos bármilyen programra állítom, mindenhol olyan kevés vizet szív be, hogy szinte nem is lehet látni. A szerelő azt mondta, az új mosógépek már ennyire víztakarékosak. Ezzel nem is lenne gond, de olyat még sosem tapasztaltam, hogy egy üvegajtó belülről legyen poros... Másnak is van ilyen tapasztalata? Létezik még "normális" mosógép? (Ja, és borzasztó büdös a ruha, gondolom, víz hiányában nem tudja rendesen kimosni belőle a mosószert).

2019. aug. 27. 13:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%

A kevés vízszint és a vízminőség nincs összefüggésben.


[link]

45. oldaltól


Ez egy pamut programon 7 kilós 1400-as fordulatú masina.

Műszálasból max 3 kg.

Sportruha 2kg


Tegyél be 3 kiló pamutlepedőt, törülközőt. MÉRD LE A SÚLYÁT és add be neki a pamutprogramot, majd tekerd le a mosásidejét a legrövidebbre.

NE gyorsprogramot használ, hanem a sima pamutot, maximális centrifugával. A lepedőben-törülközőben úgysincs klasszikus kosz, hót fölösleges járatni végtelenségig.


Mosószerből fele mennyiséget, mint amit ehhez a súlyhoz írnak. Öblítőt most ne is használj, helyette 1 evőkanál 20%-os ecetet. Igen gyakori hibaok, hogy agyonöntik, majd berohad a szivattyútérben a kicentrifugázott öblítős víz maradéka.


Szárazon tedd bele a ruhát. Vízcsapot nyisd ki rendesen.

2019. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ezeket azonban már mind kipróbáltam, sajnos eredménytelenül 😕
2019. aug. 28. 18:57
 13/26 anonim ***** válasza:
De azt csináltad, hogy öntesz még bele plusz vizet? Előltöltősbe könnyen megy.
2019. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Az a bajom, hogy a használatijából lényeges dolgot nem tudok meg. Ha jól sejtem ez egy direct drive-os masina, szinte nulla hangja van. A vizet pedig egy csövön keresztül folyamatosan esőzteti a ruhára, nedvesíti, ezért nem kell bele annyi víz. Alul, a szivattyú előtt pedig egy eco szelepe lehet ami azt a meddő tért is kizárja a mosásból. Ha látnám működés közben és a vízórán, árammérő órán is lehetne követni akkor látnám pontosan mikor mit csinál és mennyiből. Sőt, ha kádba öntené az lenne az igazi.


Azt tudod még tenni, hogy előmosással mosod ki. Ekkor az előmosásba kb a negyed mosószert tedd. De ezt ne pluszban, hanem az amúgy 1 mosásra felhasznált mennyiség negyedét oda rakd. Az öblítőt tényleg fogd vissza, minimum a felére, de inkább a negyedére.


Ha van előmosás akkor a nagyja tutyit kiönti, és utána sokkal kevesebb koszban fogja mosni. Főleg fehér cuccoknál hatásos.


Jó lenne tudni, hogy esőztetős-rácsorgatós-e a géped, vagy más módon trükköznek.

2019. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam, csak az ember bízna abban, hogy ha már ennyit kiad egy mosógépért, akkor nem kell minden egyes alkalommal ezt a procedúrát eljátszani, hiszen ezzel az erővel akár egy keverőtárcsás mosógépet is beszerezhetnék ☺ Értem én, hogy környezettudatos, én is igyekszem erre törekedni, de gondoljunk csak bele, hogy ilyen kevés vízmennyiséggel a gép képtelen a vegyszereket kimosni a ruhából...
2019. aug. 28. 21:46
 16/26 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtam korábban, plusz vizet kell beleönteni.

Ha pedig nincs siker és új a mosógép, akkor garanciával cseréltessétek ki. Lehet hogy gyári hibás, rossz a vezérlés benne. Mert amiket leírtál azok alapján ez a mosógép nem normálisan működik. Lehet hogy elektronikai vezérlési hibája van.

2019. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Látsz a gépben felülről belesprickolódó vizet? Egy keringtetőszivattyúval csinálja.


Valami huncutság van itt, az biztos, de a gép önmagában jól működik. Olyanra gondolok, hogy a nálunk szokásos mosószer egyszerűen nem oldódik fel annyi vízben amennyivel ezek mosnak, tehát jóval kevesebbet kellene beletenni.


Le kéne mérni, hogy egy ruha nélkül beindított gép pamutprogramon mennyi liter vizet szív be a mosási fázishoz. Látni kéne a vízórát, az mindent elárul.


A "sima" mosógépben olyan 10 liter körüli a víz alapból, ruha nélkül. Ha van benne ruha, akkor az ugye szívja fel a ruhát és addig fogja adni a vizet amíg azt a vizszintet nem éri el stabilan ami üres állapotban is mérhető) A ruhák ekkor telítődtek vízzel.


A mosószert mindig lemért ruhamennyiséghez add, s mivel azok is elqrvultak, nyugodtan vegyél fél adagot alapul.

Ezután a fennmaradó helyet forró vízzel öntsd fel a mosószertartályban, kezdjen csak el már ott oldódni. A lehető leg rövidebb mosási időt válaszd a pamutprogramhoz, maxi centrifugával.


Az öblítővizeket mindig a mosásra felhasznált víz mennyiségéből kalkulálja. Ha a mosáshoz öntöttél rá vizet az adagolón keresztül, akkor az öblítés valamennyi fázisánál kéne, de nem tudod mikor kell, ha nem a kádba engedted ki és nem is látod mikor és mennyit pörög a vízóra.


Mosóport ne használj, az sokkal rosszabbul oldódik!


Szerintem ott lesz a kutya elásva, hogy a nálunk kapható mosószerek egyszerűen nem alkalmasak ezekhez a belső sprickolós (keringetéses) -kevésvizes gépekhez.


A pótlólagos vízhozzáadás "gányolás". Tényleg tisztességesen kéne ezeknek a gépeknek is mosniuk. Ez nem keverőtárcsás amit zuhannyal etetnek.


Ha 40 fok alatti a víz, még mosás közben is meg lehet állítani a gépet és lehet beledugdosni ezt-azt.


Mi lenne, ha kikapcsolnád azt a 6motionDD-baromságot, és csak simán, normálisan lötyögtetné a ruhákat?

A mobiltelefonos NFC-s módival ráugrottál már? Az mit tud? Ott nem lehet megßaszkurálni, hogy azt tudja csak ami a dolga?


Töltetérzékelője is van, de nem tudom, ez valójában mit mér, mit takar ez a marketingalkotmány. Lehet, hogy ezt kéne átverni-kikapcsolni.

2019. aug. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Az első mosás óta fennáll a probléma?

Ha nem, fokozatosan vagy hirtelen jött elő?

Minden programnál?

Biztos nem töltöd túl?

Szűrő ki lett tisztítva?

Milyen mosószert használsz?

Más is érzi, hogy büdős vagy csak te?

Milyen idős a gép?

2019. aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Jók a kérdéseid!

Ha nem tölti túl (azaz a programok szerint nem tölti túl, bár a pamutprogramot pamutcuccal képtelenség), kádba engedik, tehát lefolyóbűz-visszaszivárgás kizárt, öblítő helyett ecet, vagy semmi, akkor nekem a mosószer a gyanús. Ezekhez a cirkulációs gépekhez talán másmilyen oldódású kellhetne? Koreai? :) Nagyon sokan panaszkodnak ezekre a működési elvűekre. Mintha nem stimmelne a ruhamennyiség-vízmennyiség-ruhasúly alapján adagolt mosószer. Egyszerűen nincs meg a behatási ideje, hát adnak még több mosószert, még több öblítőt,ami csak még rosszabb eredményt ad és belerohad a szivattyúházba-kifolyószakaszba.

2019. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értek hozzá, hogyan lehet vele trükközni. Lehet, hogy jó megoldás lenne kilőni a súlydiagnosztikát is, bár a szerelő azt mondta, ilyet nem lehet csinálni... Állított a vízszint szabályzón, vizet így sem látok benne. Ha nincs benne ruha, kb. negyedig szívja vízzel. Ha ruha is van benne, akkor nem látom a vizet, csak a vizes ruhákat csapkodja ide-oda... A lényeg, hogy nagyon befaragtam vele.
2019. aug. 29. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!