Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Másnak is gondot okoz, hogy...

Másnak is gondot okoz, hogy kevés vízzel mos a mosógép?

Figyelt kérdés
Januárban vettem egy elötöltős LG mosógépet. Sajnos bármilyen programra állítom, mindenhol olyan kevés vizet szív be, hogy szinte nem is lehet látni. A szerelő azt mondta, az új mosógépek már ennyire víztakarékosak. Ezzel nem is lenne gond, de olyat még sosem tapasztaltam, hogy egy üvegajtó belülről legyen poros... Másnak is van ilyen tapasztalata? Létezik még "normális" mosógép? (Ja, és borzasztó büdös a ruha, gondolom, víz hiányában nem tudja rendesen kimosni belőle a mosószert).

2019. aug. 27. 13:58
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Ja, és az ajtó felétől felfelé belül POROS az üveg. Ilyet még nem láttam...
2019. aug. 29. 11:26
 22/26 anonim ***** válasza:

Az összes előltöltős már ilyen kevés vízzel mos... tele a gyakori ilyen kérdésekkel is amúgy.

Az enyém is kevés vízzel mos. Ha valami nagyon koszos, akkor azt előáztatom, plusz előmosással indítok mosást. Nem túl kényes ruhákat 60 fokon indítom. De a régi gépek amúgy sokkal jobban kimosnak. Mondjuk rengeteg vízzel, de trükközni nem kellett.

Azt tudom tanácsolni, ha legközelebb gépet veszel, akkor olyat vegyél, amiben van plusz víz beeresztő funkció.

2019. aug. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Az nem por az elején, hanem a vízkeringtető-sprickolóból szétfröccsenő koszos víz-rászáradva. Pont mint a kocsi szélvédője 10 perces nyári szemerkélős eső után.

Szereltess fel egy vízórát a mosógép elé! Tudd pontosan ellenőrizni a befolyó vizet. Hidd el, hogy nagyon sokat fog segíteni. Én 2 hétig skubiztam, hogy tiszta legyen előttem mikor melyik programban mit trükkösködik, mennyi a változás ruhamennyiségenként stb.


Tudod mit próbálnék még ki?

Előmosásba tenném a mosószer felét, kétharmadát. A főmosásba a másik felét. Így az előmosás befejeztével kidobja a nagyon trutyis vizet, (kádba engedd, hogy azt is lássad) a ruha ugye már mosószeres, de előmosás után nincs kiöblítve! Erre ráönti a főmosás tiszta vizét a maradék mosószerrel. Így nem a nagyon trutyis vizet keringteti. De a főmosásra elég lehet akár kevesebb mosószer is, vagy akár mosószer nélkül is, ha az összes mosószert az előmosóba raktad.


Lehet, hogy egész egyszerűen rosszul fordították le ezeknek a gépeknek a kezelésijét már az elején?

2019. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez régebbi iromány, de olvasd csak át, [link] 13. oldalán van a sprickolós-zuhanyzós-keringtetős (Jet) mosógéped működési elve. Amúgy mindenkinek nagyon ajánlom letölteni!


Továbbá:

[link]


Kímélő mosás program

Automatikus mennyiség szabályozás

A mosógépben elhelyezett érzékelő szenzor felismeri a betöltött ruha mennyiségét és eszerint választja ki a megfelelő mennyiségű vizet, hőmérsékletet, sebességet, valamint a mosás és centrifugálás hosszát. Ez a hasznos kombináció vizet és az energiát takarít meg.


Esőztető mosás – ruha zuhany

Az esőztető mosógépek egy keringő „esőztető“ funkcióval vannak ellátva. A mosás és öblítés közben egy a dob alatt elhelyezkedő szivattyú felülről spricceli a vizet a ruhákra, aminek következtében a mosószer jobban fel tud oldódni. Megfelelően mos, de nem okoz kárt.


Az esőztető mosás előnyei

takarékos mosószer használat

mosási idő rövidebb

viz-, energia-, és hőtakarékos

intenzív mosás


[link]


Az AEG jelentős újítása az Fejlett Mosási Techonlógia, az Advanced Washing Technology (AWT), ami egy egyedülálló permetező rendszer a mosógépben. A rendszer gyorsan benedvesíti a ruhát, s ezzel megakadályozza, hogy a szennyes bizonyos részeire kerülő tömény mosószer fakó foltokat hagyjon az anyagon. A víz folyamatosan a szennyes közepére érkezik, így a mosógép még akkor is egyenletesen és hatékonyan képes kimosni és kiöblíteni a ruhát, amikor teljesen tele van a dob. Így minden ruha maximlisan tiszta lesz.


A ruhákra érkező vízpermet gyorsan és egyenletesen nedvesíti át a szennyest, így a mosószer is gyorsan feloldódik, s nem hagy foltot a ruhán. A mosási ciklus azonnal elindul. Ennek köszönhetően a mosás egyszerre lesz gyors és hatékony.


(Lényegtelen a márkanév, a működési elv a meghatározó tényező)


Tehát, a mosás sprickolóval (ennek jele a koszos ajtóüveg) sokkal intenzívebb. Ha kioldotta a ruhából, akkor csak forgatja a koszos vizet, nem hagyja leülepedni és "összefesti, visszafesti (összekoszolja)" a jó alaposan felhígított koszos vízzel.


Erős a gyanúm, hogy sokkal kevesebb mosószer kéne ezekhez, mint ami a mosószerre van írva, és mindenképpen csak folyékonyat használnék, sőt azt is úgy beadva, hogy meleg vizet is adok rá, hogy rögtön elkezdjen oldódni. A sűrű, tömény koncentrátumos mosószerek, kapszulák ezekben a gépekben nem lesznek jók, ugyanis a mosás sokkal hamarabb elkezdődik és befejeződik a zuhanyozás miatt. A kapszulának nagyon sok idő kell, hogy feloldódjon. Az öblítőt is hanyagold egy ideig mindenképpen. Jó kis dörzsis lesz a kivett törülköző, de leseggelsz az első használatakor, annyira szívja majd a vizet.


A mosógépek és a mosószerek egymás vonzataiban használatosak, fejlődnek. Mosógépbe ugye csak fékezett habzásút lehet tenni eleve... régen ez a szöveg volt a sláger.


Nekem csak sima gépem van, de abba is tökre elég a gyári mennyiség fele mosószerből (perwoll). Sprickolóssal nincs lehetőségem kísérletezni, ha lenne, tutira vízórát kötnék rá és azt is szarrá tesztelném, meglenne a sumákság.

2019. aug. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Nálam a megoldás az lett hogy két rövid programot futtatok egymás után, az elsőbe csak mosószert rakok, a másodikba csak öblítőt azt is csak a mosószer adagolóba. ;)
2021. okt. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ti valamit nagyon rosszul csináltok…

Nekem is LG gépem van, soha, egy mosógépem sem mosott még ilyen tisztára és illatosra.

2021. okt. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!