Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lusta vagyok vagy fáradt? 62...

Lusta vagyok vagy fáradt? 62 éves vagyok fél éve vagyok nyugdíjas. Fizikai munkát végeztem mindig.

Figyelt kérdés
Amióta otthon vagyok állandóan fáradtnak érzem magam. Régebben ragyogott a lakás most pedig csak odázom a dolgokat.mindig majd csak holnap takaritok aztán másnap megint nem csinálom csak a legszükségesebbet. A szomorú az hogy látom hogy kellene de mindig csak pihennék. Attól tartok hogy ellustultam?
2019. okt. 16. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy megszűnt a rendszer az életedben. Nem kell időre menni naponta, nincs állandó feladat. Megszűnt a pörgés, a mozgatórugó.

Lehet, hogy több programot kéne csinálni, eljárni otthonról, ezzel kicsit visszajönne a tervezés kényszere és talán könnyebben sikerülne betervezni a takarítást és egyéb teendőket is.

2019. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Én a helyedben elgondolkoznék, hogy a megváltozott, ingerszegény életmód miatt nem kezdek e depressziós lenni, mert amit leírsz tipikus tünet.

Próbálj magadnak erőszakkal programokat csinálni, emberek közé menni, kirándulásokra csoportosan, barátokat-rokonokat meghívni (ez nagyon tud inspirálni a takarításra:) adj a külsődre, kényeztesd magad, fodrász, kozmetikus, uszoda vagy gyógyfürdő, masszázs, stb.

Csak bele ne süppedj a jelenlegi állapotba, mert egyre rosszabb lesz!

(egy depressziót megjárt nyugdíjas)

2019. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Vagy járj el nyugdíjas zumbára, szenzációs!!!)

Nem tudom hol laksz, de itt kereshetsz a lakhelyedhez közel:

[link]

2019. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Öreg barátom ugyanebben a cipőben járt mint te. Hónapok kellettek, mire rá tudtam beszélni, hogy menjen el a háziorvosához, és csináltasson egy nagyvérképet. De főleg a nemi hormon és a tiroxin (pajzsmirigy-hormon) szintjét nézesse meg. Nála mindkettő elmászott, kis gyógyszeres korrekcióval újra életvidám és vitális lett.
2019. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!