Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szüleim nyugdíjas házaspár...

Szüleim nyugdíjas házaspár 60-70 évesek, panelból akarnak családi házba költözni falura, mire nem gondolnak?

Figyelt kérdés

2 kiszemelt ház van, egy nagyobb 120nm és egy 60nm mindkettő + melléképületek, garázs stb...

Azért akarják a nagyot választani, mert az unokák évente 1-2 hetet itthon töltenek, egyébként olaszországban élnek...

Mi az amivel szerintetek meg tudnám őket győzni, hogy a kisebb házat válasszák, mert szerintem egy 60éves nőnek egyedül egy 120nm-es hodály hatalmas... Mindkét ház +1100nm telek. Én pedig már nem leszek ott velük.



2015. nov. 10. 06:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Mivel próbálkoztál eddig?


Regényt lehetne írni.

2015. nov. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
32%

Bocs, de miért EGY 60 éves nötröl beszélsz, amikor egy nyugdíjas házaspárról van szó kezdetben?


A másik kérdés: ha ÖK veszik a házat, akkor TE miért akarsz beleszólni, hogy mekkorát vesznek?


A 120 nm-es ház közel sem hodály, föként annak nem, aki nyugaton élt, és megszokta, hoyg egy szoba nem 3-4 nm-es, azt arrafelé ugyanis maximum kis kamrának tarták. Egy "kis szoba" kb. 4 x 5 m-es, de a legtöbb ennél jóval nagyobb. Ezeket könynebb berendezni is, mert a bútorok mellett még van hely is a szobában mászkálni és nincs minden bezsúfolva!

Ha ilyen normál méretö helységekkel számolsz, akkor a 120 nm nem igazán nagy.


Én egész biztos ezt a házat venném. De még ha egyedül vagyok, akkor sem kell egy kis lyukban élni, csak azért mert nincs velem senki a házban. Egy 4-5 nm-es szobában ugyanúgy egyedül lennék, mint a 120 nm-es házban.

2015. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

szerintem is megfelelő lenne nekik a kisebb is, főleg ha panelből mennek és nincsenek is hozzászokva a kertes házhoz,

Magukra gondoljanak, látogatók miatt ne tartsanak fent akkora házat.

2015. nov. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Főként a fűtésszámla nagyon elszaladhat egy ekkora háznál, a karbantartás, festés, tetőcsere is többe kerül, és takarítani is jóval több idő. Viszont lesz hely mindenre, az sem mindegy. Ha az anyagiak nem számítanak, miért ne? A nagy telektől is meg fognak bolondulni, ha eddig panelban laktak, mert rengeteg meló van vele, gyakorlat híján kétes eredménnyel.
2015. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Azért 1 nőről beszélek, mert anyámból még kinézek 20-30 évet, apámból már sajnos nem... Az öreg igénytelen, nincs szaglása, szellemileg épül le, ha nem szólunk rá, hogy ne vegye fel a tegnapi büdös inget, akkor képes és 1 hétig hordja és fel sem tűnik neki, hogy szaglik... Most pl kutyának tett csontot a táskájába és elfelejtette 2 hetet hordta. Mi meg kerestük mi lehet a büdös a lakásban, hát erre nem gondoltunk...

Panelból költöznének.

Amennyiben a kisebb házat választják maradna annyi pénz, hogy nekem besegítve tudnék magamnak hozzájuk közel venni énbis egy kisebb házat és mivel lokálpatrióta vagyok ez esetben maradnék is és kertben, meg mindenben tudnék segíteni, de ha a nagyobb házat választják, akkor nekem egyedül az a lehetőség marad az önállósodásra, hogy elhúzok külföldre, és akkor anyám egyedül marad a hatalmas házban hatalmas kerttel olyanbhelyen, ahol senkije nincs... És nem tudom vele megértetni, hogy már minden gyereke felnőtt egyszerűen nincs szüksége nagy családi házra.

2015. nov. 10. 09:01
 6/25 A kérdező kommentje:
Az anyagiakról meg annyit, hogy ez egy lakás csere lesz, anyám 110 ezer nyugdíjat kap, apám 80 ezret...
2015. nov. 10. 09:02
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A kicsivel igy valoban jobban jarnanak, ha nagyon akarjak, ott is lehet vendeget fogadni szerintem.
2015. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképp a kisebbet választanám, ahogy már írták a takarítás elég sok egy nagy házban és a fűtésre mindkettejük nyugdíja rámehet, vagy fagyoskodnak. Pláne a meleg panel után. Egy ekkora kertet rendben tartani önmagában elég egy ilyen idős embernek. Az unokák meg majd sátraznak a kertben, és meg van oldva a nyaralás...
2015. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Panel után sok lenne a nagyobb, fölösleges, még akkor is, ha téged kihagyunk a sztoriból.

Az én még élő nagyszüleim 77 és 83 évesek. Ők falun élték le az életüket hatalmas kerttel, szőlővel, nagy ház, baromfiudvar. De néhány éve már ők sem bírják. Nagyapám kezdett leépülni, most már többnyire csak fekszik, és nagymamám is gyengül. A hatalmas kertet már nem bírják művelni évek óta, kiadták másnak. Mi nem tudunk besegíteni, mert messze élünk (6 óra az út csak egyirányba), ott meg nem nagyon van munkalehetőség. Volt róla szó, hogy valamelyik gyerekükhöz költözzenek, de nem álltak rá, ők már maradnak a faluban. Egyébként nagyon spórolnak a fűtéssel, náluk még van cserépkályha, és még használják, párhuzamosan konvektorral, illetve csak 1 szobát fűtenek be maguknak, a többit csak akkor, ha valaki több napra megy hozzájuk.

10-15 év és a szüleid is hasonló helyzetbe kerülhetnek, főleg, ha apád máris elkezdett leépülni.

2015. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Jobban járnának, ha a panelban maradnának vagy , ha mindenképpen költözni akarnak akkor egy másik lakást válasszanak. Mit gondolnak meddig fogják bírni a sok munkát a ház körül ?
2015. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!