Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet tenni a penészes...

Mit lehet tenni a penészes falak ellen?

Figyelt kérdés

Saroklakásban lakom, földszinten. Mióta beköszöntött a nedves, nyálkás, esős idő folyamatosan párás a lakás. Azzal még nem is lenne gond, de a fal a szobákban, az előszobában szintén a fal és a járólap penészedik. Illetve a konyhában minden áldott reggelre csupa víz a konyhapult és az ablakok. Szerintetek mit lehetne tenni a penész ellen? Szódabikarbónás vízzel már áttöröltem a falakat, valamint a járólapra erős tisztítószert fújtam (a kezemet hamarabb szétkapta gumikesztyűn keresztül, mint hogy a penészt lehozza), de semmit nem ért.

Gondoltam már arra is, hogy veszek kis páraelszívókat és teszek minden helyiségbe, de nem tudom milyen lenne a megfelelő. Valakinek van bevált márka, ami ténylegesen használ?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 18. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Páratartalmat csökkenteni, falak hőmérsékletét növelni.
2019. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ide nem kis páraelszívó kell,hanem egy komolyabb párátlanito.
2019. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy páramérő órát. Gyakori szellőztetés, főleg főzéskor, mosáskor és zuhanyzáskor. Ha megoldható, akkor legyen mindig bukóra nyitva az ablak, bár ez földszinten lehet, hogy nem szerencsés.

De az is lehet hogy nem a benti tevékenységektől penészedsz, hanem mert nedvesek a falaid, rossz szigetelés, talajvíz, akármi miatt, akkor viszont azt a problémát kell megoldani.

2019. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Plafonról elég nagy felületről tömény domesztos-szal, szivaccsal tüntettem el a penészt. De ez csak "szépészeti" beavatkozás volt.
2019. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"a konyhában minden áldott reggelre csupa víz a konyhapult és az ablakok"


Már ne is haragudjál, de itt komoly bajok vannak!

Először azt kellene megszüntetni és csak utána a penészt.

Hívjál egy szakembert.

2019. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha műanyag ablakok, vagy gumitömítéssel ellátott fa ablakok vannak a lakásban, akkor az első, amit tehetsz, hogy rejtett ablakszellőzőket teszel az ablakokba. Ez német termék, a rendeltetése a lakás páratartalmának a megfelelő szinten tartása. Ha ez nem szünteti meg a problémát, akkor utána kell járni, nincs e csőrepedés valahol, ami folyamatos nedvesség utánpótlást biztosít. A páraelszívó az a nedvességet minden bizonnyal ki fogja szedni a levegőből, de friss levegő még nem lesz ettől a lakásba, márpedig arra szükség van. A rejtett ablak szellőző, vagy más szellőző együtt oldja meg a problémát.
2019. nov. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gykriszti2004 válasza:
0%
Penészírtót ajánlok!
2019. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Le kell szigetelni a falakat
2019. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pethő Emil válasza:
nekem egy ablak feletti beton áthidaló penészedett mindig újra meg újra. egy festő javasolta, hogy meszelés előtt kenjem le xilamonnal. utána nem penészedett, de mivel olajos a xilamon többször kellett festeni, hogy ne látszon át.
2020. márc. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta már szerencsére megoldódott. A főbérlő szereltett be páraelvezetőket az összes ablakra, illetve a fürdőbe egy keringető rendszert. Miután kiszáradtak a falak, mindent lefújtunk penészirtóval.
2020. márc. 27. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!