Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki mosószódával mos, mivel...

Aki mosószódával mos, mivel öblít? Az ecetnek büdi szaga van, vmi más?

Figyelt kérdés
Környezetbarát és bőrbarát öblítőt keresek, mivel az utolsó vízben megmarad így a bőrünkön is.
2020. febr. 3. 09:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A másik kérdés, hogy mivel vízlágyító is, meg a többi mosószerben is van, és az öblítő vizek kimossák, akkor nem mindegy ha van benne vízlágyító ha utána kemény vízzel kimosódik?
2020. febr. 3. 09:36
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Az ecet nem budos. Elillan szaradaskor.

Ha budosek maradnak a ruháid, akkor más lesz a gond, lehet a gép penészes, lehet nem elég a mososzoda, alacsony fokon mosol vagy túlságosan megtomod a gépet.

Esetleg azt lehet megpróbálni, hogy teljesen tiszta illoolajt csepegtetsz az ecethez.

Citromsav is jó öblítőnek, hiába szilárd.

De tényleg semmi gond az ecettel, ha jól mos a gép, nem szabadna budosnek lennie.

Esetleg a szárítás is lehet gond, ilyenkor télen próbáld a radiátor közelében szárítani, alaposan szetteritve őket és szellőztess sokat.

2020. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A gép biztos hogy nem penészes, sűrűn mosok tisztítóval.

Arra is vigyázok hogy ne tömjem meg.

Akkor csak a száradásig tartó szagát érzem ezek szerint.

Illóolajat nem ajánlanak mert nem oldódik vízben és foltot hagyhat a ruhán.

2020. febr. 3. 10:02
 4/17 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy mosógép tisztítóval ruha nélkül átmosom a gépet.(nem fogalmaztam elég jól)
2020. febr. 3. 10:04
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy ezek a szerek környezetbarátak, vagy annak mondottak, de semelyikkel nem fogsz olyan hatást elérni mint mosószerrel és öblítővel. Lehetnek azok is bőrbarátak csak tudni kell őket használni. Ha nincs extrém bőrbetegséged, és az ajánlott mennyiséget vagy esetleg kevesebbet használsz mindenből nem lehet bajod.
2020. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 K V válasza:
63%

Én citromsavat használok, drágább az ecetnél, de nincs szaga és lágyitja is a vizet. 1 evőkanállal feloldok egy pohár vízben, és mehet is az ecet helyére.

A férjem minden töménységben kiszagolja az ecetet, úgyhogy az nem játszik nálunk 😆

2020. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én is citromsavat néztem ki, de attól milyen illata lesz a ruháknak?

Vízlágyító hatása van a mosószódának is.

2020. febr. 3. 22:31
 8/17 A kérdező kommentje:
5ös, a persil meg ariel és ilyenek a legkevésbé sem bőrbarátok, akármennyire keveset teszel bele.
2020. febr. 3. 22:33
 9/17 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen töménységű és mennyiségű ecetet raksz az öblítősrekeszbe?
2020. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én 10%-osból annyit, amennyit öblítőből használnék. Csak addig érezni az ecet szagát, amíg meg nem szárad a ruha, utána már semmi.
2020. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!