Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítő helyett citromsav? Aki...

Öblítő helyett citromsav? Aki használ, milyen illata van tőle a ruháknak?

Figyelt kérdés

Vízkőoldásra és a lúgosság semlegesítésére kell.

Ecet nem jó, akármennyire keveset teszel, érezni.


2020. febr. 4. 18:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%

Teljesen mindegy mennyit tesz bele az ember, sem a gépnek sem a ruháknak nem tesz jót. Ez az én véleményem, aki ecetezik elfogadom.

Aki normálisan tud mosni -igen sajnos nagyon sokan nem tudnak- megfelelő minőségű, mennyiségű mosószert és öblítőt használ annak soha nem lesz büdös, koszos a gépe és a ruhái. Nyilván ide az is beletartozik, hogy a gépet rendszeresen karban kell tartani.

Én próbáltam szinte minden alternatívát (otthon főzött mosószert, ecetet, mosódiót) egyik sem vált be nekem. Ugyanaz volt minddel a hatás: elszürkült, színüket vesztett koszos, büdös, kibolyhosodott ruhák.

2020. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Öblítőszer egy deka nem kellene, ha pont annyi mosószert használna mindenki amennyi a betett ruháknak szükséges. A 3 öblítővíz kivinné a mosószert. Attól most tekintsünk el, hogy az öblítőszeripar fő húzóereje és pénzrablója a nők szaglása.
2020. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%

"Ecet nem jó, akármennyire keveset teszel, érezni."

10%-osat tegyél, annyit, amennyit öblítőből tennél, és semmi ecetszag nem marad, mire megszárad a ruha.

Illatosítás:

- illatosítsd magadat parfümmel, stb-vel, ne a ruhákat

- illatosítsd a szekrényt, ahol a ruhákat tárolod (szappan csomagolásával, filteres teával, illóolajos párnácskával - ami ne érjen hozzá a ruhákhoz), attól a ruhák is illatosak lesznek

- használj öblítőt, azt pont arra találták ki, hogy illatosak legyenek a ruhák (nem mintha a mosóporokat nem emiatt illatosítanák, tehát teljesen fölösleges az öblítő szerintem is)

2020. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Az öblítőszer összekoszolja a mosószerrel kimosott tiszta ruhát egy vékony rétegben ami szagmegkötő anyagot tartalmaz... Attól lesz olyan qrva büdös műanyagszagú.
2020. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%
Én szoktam fürödni, ruhát váltani és nem kell, hogy a ruhám illata/szaga elnyomja az enyémet.
2020. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!