Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nő létemre milyen kisebb...

Nő létemre milyen kisebb fűrésszel tudnék ilyen nagy fát vágni?

Figyelt kérdés

[link]


Kézi fűrész az van, valamilyen motorosra gondoltam, mert ezt kézivel vagy baltával nem tudom akkorára vágni, hogy öntvény kandallóba beférjen.


Valamilyen mini gép lenne jó, amit nem életveszély kezelni, és gyorsan tudnék vele haladni.


Köszi

22l


2020. febr. 9. 09:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez nagyon kemény akácfa, úgyhogy kézivel hozzá se fogj! Ilyen fákat asztali fűrészgéppel szoktak vagy benzinessel. Esetleg baltával kettécsapva.
2020. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Keresztbe vágni nehezebb, de hosszában közönséges kézi baltával is megy. Persze némi előgyakorlat kell hozzá.
2020. febr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Mini legyen, nagy teljesítményű, gyors, strapabíró, könnyen kezelhető, biztonságos? Gondolom megbízható is.

Hát nem is tudom van-e ilyen? Az ára mennyire számít? Mert a márkás gépek közt talán van olyan ami nem túl nehéz, és elég nagy teljesítményű. (Kb 100 ezer ft-tól)

2020. febr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha meg a hasogatás nem megy baltával, akkor vegyél valami rönkhasító gépet.
2020. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Előttem már leírták! De nincs egy "bika" a közelben aki ezt megoldja?
2020. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mini legyen, nagy teljesítményű, gyors, strapabíró, könnyen kezelhető, biztonságos?"

Valami mobilos applikációra gondol biztos. ;-)

Kérdező, bocsi! :))

2020. febr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
Az elektromos láncfűrészek relatíve könnyűek, de cserébe a nyomatékuk is kisebb, magyarul gyengék. Valszeg a legtöbb ember benzines fűrészt javasolna, akkor is, ha nehezebb tartani. Azt az elképzelést nem értem, hogy lehetne egy fűrész nem életveszélyes, mikor alapvető célja vágni. A biztonsági szabályokat kell betartani és akkor nincs baj.
2020. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

A favágó eszközök a leg veszélyesebbek. Alapból amit szeretnél olyan nincs. Csak ha valaki pénzért helyetted felvágja.

A legegyszerűbb egy elektromos láncfűrész(a jók elég drágák), és utána rönkhasító vagy fejsze a hasogatáshoz.

2020. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek - a rekeszhez viszonyítva a nagyságukat - a mi kandallónkba egyben beleférnek és még jó is így, mert nem kell örökké pakolni. Ha ügyesen intézed a szellőztetését a kandallónak és időben elzárod, akkor sokáig ad meleget, mert sokáig parázslik.

Ha túl vastag a rönk, azt egy jól megélezett hasítófejszével kell szétcsapni, de nem ördöngösség, napi edzésnek megteszi.:)

2020. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
22 éves nőként ne vegyél semmilyen elektromos, vagy benzines fűrészt, ha nincs segítséged. Ezt a kupacot az ismeretségi körödben vágasd fel valakivel (ha csak úgy megoldható, akkor akár pénzért), és legközelebb eleve hasítottat vegyél a kandallódba. Nem nőnek való egész rönköket hasogatni. Próbáltam fejszével, a benzinest be sem mertem indítani, pedig volt otthon Sthil fűrész, hát inkább ne tudd meg... De lehet, hogy te stramm csaj vagy, mert amikor falura költöztem, és még nem volt vezetékes gáz, még egy gázpalackot sem mertem kicserélni. Mindig megkértem a szomszédot, ha a férjem épp dolgozott és akkor fogyott ki a palack.
2020. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!