Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A zuhanyzói penész ellen?

A zuhanyzói penész ellen?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Az albérletünkben a zuhanyzóban találtam egy kb 3 cm széles, 30 centi hosszú, kő kemény, zöldes feketés penészedést. Sok zöld folt is van, és kellemetlen penész szaga van. Megpróbáltam már mindent, hogy eltüntessem, most legutóbb Domestost próbáltam, de nem segített. Lespricceltem, rajta hagytam 15 percig, és neki álltam súrolni, de olyan kemény, hogy a szivacsot is kikezdte, de nem jött le semmi.

Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben? Nagyon nagy és csúnya penész ez.



2020. febr. 10. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A penész nem kőkemény, hanem egy gomba, amit le lehet törölni.

Inkább vízkő, vagy fugából stb ott maradt szennyeződés ami bezöldült-penészedett, mert folyamatosan nedves.

A domestos biztos, hogy kiölte a penészt, de a kemény részt, vízkőoldóval - ha vízkő; vagy kaparással, lehet leszedni ha csempézésből, festésből visszamaradt anyag.

2020. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Spakli.
2020. febr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tegyél fel egy képet, ez nem penész lesz. A penészt a szavo elintézi, nem kell sikálni.
2020. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha kemény, akkor nem penész lesz, hanem feltehetőleg vízkő. Abból hosszú idő alatt sok képes összegyűlni. Legfeljebb keveredett a penésszel. De a vízkő is lehet zöld. Nézd meg pl. a csapok kifolyóján felgyűlt vízkövet.Ha penész szag is van, akkor azt arimeo rejtett ablak szellőzővel tudod azt véglegesen megszüntetni. De nem csak a fürdőt, az egész lakást kell szellőztetni a végleges megoldáshoz.Írd be a keresőbe és olvass utána pl. a facebookon.

2020. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valóban nem penész volt, hanem egy majd 1 centi széles vízkőlerakódás, ami bezöldült, tehát vegyülhetett penésszel, ahogy írták is itt.


A megoldás ezellen az elég makacs gond ellen egy 20%-os ecetbe áztatott kéztörlő / zsebkendő volt, amit rátapasztottam a zuhanykabin érintett falára, majd cserélgettem / öntözgettem tovább ecettel. Egy nap alatt teljesen eltünt az egész, de a vízkő apró lyukacsok sokaságát vájta bele a zuhanykabin fém falába, elég ocsmány. Hát, ezzel a vízkővel vigyázni kell.. :S

2020. febr. 11. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!