Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért vannak oda az emberek...

Miért vannak oda az emberek annyira a mosógép/mosogatógépen lévő gyorsprogramokért?

Figyelt kérdés
14 perc alatt hogy moshat ki egy gép?
2020. febr. 25. 15:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20as bocs, enyém elég új, mégis van a cold-20-30 a 30perces programra
2020. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, az enyém Siemens, és még a 15percesnél is fel tudom nyomni 40 fokig.
2020. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
A jobbak ráadásul mosókapszulával képzelik el.
2020. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
62%
20 perces a legrövidebb program a gépemen. Akkor használom, ha újonnan veszek ruhát és mielőtt hordanám, átmosom. Illetve az egyszer hordott ingeket, pólókat szoktam vele mosni, mert nem koszosak igazából és feleslegesnek tartom órákig járatni csupán ennyiért a gépet. Természetesen, koszos vagy többször felvett ruhákat rendes "hosszú" programon mosok, bár ott is szoktam variálni az idővel, mivel a programok alap ideje 2-3 sőt, az egyiknél 4 óra, így sokszor ezeket szoktam csökkenteni. Mosogatógépemen egy órás a legrövidebb program, de azt nem szeretem, mert nem tisztít rendesen, így a kétórását szoktam választani.
2020. márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés de hasznos gondolat:

Általában a gyors programok több vizet és villanyt igényelnek mint a lassúak.

Az újabb mosógépek leírásában benne szokott lenni, hogy melyik program esetén ez mennyi, utánna lehet nézni.

Anyám fejében is az a gondolat volt, hogy ha valami tovább tart akkor az biztos sokkal többe kerül neki. Holott ez téves hozzáállás.


Például egy mosás esetén a legegyszerűbb folt eltávolítási mód az áztatás. Lehet, hogy ránézésre sok víz kell hozzá, pedig ha valaki elkezdi folyó meleg víz alatt suvickolni az több energia.


A gépeknél is hasonló a helyzet. A gyors mód az gyakran cserél vizet, melegebbre fűti ( a beállított hőfok a max, de nem minden ciklusban azt használja) és sokkal többet "boxolja" a ruhát. Időt lehet vele nyerni de költséget inkább csak rontani.

2020. dec. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!