Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lesz a ruha mosás után...

Mitől lesz a ruha mosás után puha? Jelenleg olyan kemény, hogy megáll a szárító. Miért?

Figyelt kérdés
Igyanazt a mosószert használom, amit anyám egy másik városban, de nála puhák a ruhák, nálam meg megáll, olyan kemény. Ennyi különbség lenne a víz és víz között? Vagy mivel tudom ezt megszüntetni?
2007. dec. 12. 19:41
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha anyukádnál puhák a ruhák,akkor a víza baj mindenképp!Használj vízlágyítót sokat segíthet!Bár még csak 15 éves leszek,a házimunkát én végzem jobbára,és nekem is ez volt a gondom a mosásnál...a vízlágyító csodákra képes!!!Próbáld ki,remélem segíthettem!
2007. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Igen, a vízlágyító segít, még az öblítő sem hat tökéletesen kemény víznél.
2007. dec. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ecetet szoktam a ruhákhoz tenni, s nem lesz kemény
2007. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Az ecet jobb is meg a környezetnek se árt annyira mint a vízlágyító. Az öblítős tartályba kell tenni, nem a mosóporhoz. Én azokat a ruhákat, törölközőket, amit extra puhára akarok mosni, a mosás után még beáztatok lavórban öblítős vízben (esetleg ebbe is tegyél ecetet), félóra múlva kicentrifugázom és csak ezután rakom a szárítóra. Láttam valamelyik csomagküldő katalógusban a vízcsőre szerelhető mágneses vízkeménység csökkentő kütyüt. Esetleg egy próbát megér.
2008. jan. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
91%
Szerintem ez azért van, mert ahol Te laksz, ott kemény a víz, ahol anyukád lakik, ott meg nem annyira. Használj vízlágyítót, akkor biztos sikerül "megpuhítani" a ruhákat. ;)
2009. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!