Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nálatok miből áll egy nagytaka...

Nálatok miből áll egy nagytakarítás?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Régen abból állt, hogy kimentem pecázni és mire hazamentem kész lett magától.

Manapság meg minden peca után nagytakarítok.

2020. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez alatt mit értesz, de... A heti az egy alaposabb rendrakás, aztán portörlés, porszívózás, fürdőszoba és konyha áttörölgetése. Ablakmosás és magas helyek (szekrények teteje, lámpaburák) letörlése, illetve hütőszekrény kipucolása, mosógép karbantartása inkább kb. havonta vagy amikor belefér az időbe és ihletbe, szőnyeg, kárpit tisztítóval átkefélése, pláne könyvek portalanítása, szekrények átnézése meg még ritkábban. Felmosni nem igazán szoktam, max. valami konyhai baleset esetén, mert cipővel nem járunk be, és se baba, se állat.
2020. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam max a függönymosás amit nem csinálok hetente. A többi szinte minden benne van a napi/heti takarításban. Minden nap takarítok, így inkább napi fél-1 órát szánok rá, mint egy egész hétvégét. És rendet tartunk, nincs gyerek, viszont van egy kutya aki miatt alakult így ki, hogy minden nap kell porszívózni, felmosni...

De, hogy a kérdésre is válaszoljak: ágyneműcsere, ott rögtön a matrac porszívózása, ágy aljának letörlést/lepókhálózása 2-3 hetente; szekrények, karnis letörlése, párkány-ablakpucolás, portörlés, porszívózás,felmosás. Ezt megcsinálom a nappaliban is. Fürdő szobában zuhanyzó, mosdó, wc takarítás, a teljes csempét (mennyezettől-padlóig) 3 havonta szoktam lemosni. Konyhában nem igazán van takarítás, illetve van de minden főzés után. Ami ott van az az ablakpucolás, porszívósas, felmosás.

Soknak tűnik így leírva ezt minden szombaton, vagy vasárnap megcsinálni, de egy idő után kialakul a rutin és pörög.

Szeretjük a rendet és a tisztaságot :)

2020. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavaszi/nyári nagytakarítás:

Szőnyegek kitakarítása nagynyomásúval (férjem szokta)

Ruhák átválogatása a télieket kirakom a mellékbe

Szekrények belső/külső alapos áttőrlése

Ablakok törlése

Matracok kitisztítása nagynyomásúval plusz a párnákat takarókat is

Kb nekem ennyi a nagytakarítás a többit megcsinálom hetente:portörlés stb

2020. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!