Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Besárgult, bepenészedett...

Besárgult, bepenészedett párnával lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

60 fokon mosva nagy változás nem történt.

Nem régi, kidobandó ágyneműről van szó, de olyan valaki használta, aki csúnyán izzad éjszaka. Értsd: csurom víz minden. Hiába a szellőztetése, így is olyan, mint a régi kidobásra váró cuccok...


2020. ápr. 16. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Valami klóros cuccal kéne kimosni, akár 90 fokon, ha kell.
2020. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A töltőanyaga is penészes????? Akkor kuka. Vagy kibontod, mindent Domestosba, vagy hipóba teszel, aztán 90 fokon mosod. Perste, ha toll, akkor ezt sem lehet.
2020. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az egyik toll, a másik valami mű. Utóbbi a penészesebb, gondolom anyagából adódóan, a kacsatollas csak borzasztóan sárga. De nem bontottam szét, hogy belül milyen.
2020. ápr. 16. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha penész, akkor dobd ki. Nagyon egészségtelen azon aludni.
2020. ápr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kuka. De, hpgy megnyugodj, az összes többi cucca is ilyen. Olyan kell oda amit be lehet vágni a 90 fokba. A matraca is gáz! Fólia kell alá.
2020. ápr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó, de mégsem vehetünk havonta új ágynemű szettet... próbáltunk már poliésztert, természetes anyagot, tollpárnát... 90 fokon meg nem nagyon lehet mosni egyiket sem, még a 60 fokos mosást sem mind engedné, ha címke szerint mennék.

Én nőként este szoktam hajat mosni, simán lefekszem vizes hajjal aludni (tudom, ez se jó), mégse megy így tönkre semmi.

2020. ápr. 16. 23:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Vegyél újat. Olyat, amit lehet magas hőfokon mosni. Aztán párnára párnavédő plusz ágyneműhuzat is kerüljön. Matracra matracvédő.
2020. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan használunk ágyneműhuzatot, ez a probléma nélkül is alap dolog szerintem... nem putris akármicsodák vagyunk... Azt tudom cserélni és mosni egy-két naponta, de magát az ágyneműt nyilván nem.

Matrac meg nincsen, kárpitos ágy van, az megfelelően le van takarva (ágytakaró, pléd, lepedő), azon nincsenek ilyen nyomok. Arról nem is szólt a kérdésem.


De akkor kezdjük elölről: párnán folt, amit nem szed ki a mosás, tök mindegy, milyen folt. Ha a mosás nem segít, vannak e alternatív megoldások? Milyen tisztítószerbe érdemes áztatni, ami a bélést nem károsítja. Stb.

2020. ápr. 17. 09:39
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Hallod ne hepciáskodj már, amikor mi próbálunk segíteni. Máskor fejtsd ki a kérdésed normálisan, mert egyáltalán nem egyértelmű, hogy te személy szerint mit használsz a párnádon. Sokan magát a párnát mossák szárítják, az sem egy putris dolog.

Egyébként meg én a párnavédő huzatot ajánlottam ezen kívül, de látom elkerülte a figyelmedet. Most nem használsz párnavédőt, akkor mondjam, hogy putris vagy, mint te azokra, akik nem használnak huzatot? Az is marha egyértelmű, hogy nektek kárpitos ágyatok van, nem matracos, tényleg... marha tiszta lehet, attól függetlenül, hogy nem látod, ha a párnákat pillanatokon belül tönkre vágjátok izzadással, meg a vizes hajjal.

Ha áztató szerre vagy kíváncsi, akkor tedd fel úgy a kérdésed. Millió egy fehérítő áztató kapható, válogassál kedvedre.

2020. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Arra voltam kíváncsi, mit lehet kezdeni sàrga párnával. Mit lehet kezdeni = hogyan lehet kitisztítani. Azt is leírtam, hogy NEM RÉGI, KIDOBANDÓ ágynemű. Ti kezdtetek el magyarázni, hogy gusztustalan a matrac is, meg ki kell dobni mindent. Szerintem eredetileg is egyértelmű volt a kérdésem.
2020. ápr. 17. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!