Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy szoktátok végezni a...

Hogy szoktátok végezni a nagytakarítást és milyen gyakorisággal?

Figyelt kérdés

Mivel szoktátok kezdeni?

Mi az amit nem szoktatok megtakarítani?

Mennyi időt vesz igénybe?

Ha van olyan bútor amit ki lehet húzni mert pl. könnyű akkor amögött is feltakarítotok?

Nálunk mindig sok a pókháló is és a kaszás pókok, ez ellen mit tesztek?

A kertet, udvart (ha van) hogyan tartjátok rendbe?

Szeretnék jobban odafigyelni az otthonomra hisz csak itt lakok. Szeretném ha rendezett, szép és tiszta környezetben élhetnék.

Ne értsetek félre, eddig is takarítottam csak érdekelne más hogyan szokott, hátha ellesek tőle valami új praktikát. :D



2020. máj. 24. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Én ezt rábíztam egy takarítónőre. Azóta nincs nagytakarítás.


Ha hetente nem is, de a nagytakarításokra én felvennék a helyedben egy takarítónőt, vagy egy vállalkozást megbíznék. A hiedelmekkel ellentétben nem kerül több tíz ezer forintba egy nagytakarítás.

2020. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hát mind a két kezem ép, ha magam is meg tudom csinálni felesleges a takarítónő.
2020. máj. 24. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3 havonta, anyukammal együtt szoktuk csinálni. Ilyenkor az egész házat kinyaljuk. 2 szintes. A garázsban kezdünk, összepakolunk, felseprünk. Majd jön az alsó szinten a nappali, ott könyvespolcokat teljesen lepakoljuk, áttöröljük, mögötte kiporszívózunk, a kanapékat kárpittisztítógéppel csinaljuk (bérelni szoktuk), szőnyeget szintén. Minden bútort letörlünk és mögötte kiporszívózunk. Étkezőben szintén, minden széket es asztalt. A konyhában a komyhaszekrényeket is át szoktuk pakolni, az egészet lemossuk kívül belül. Fürdőben az átlagoshoz képest pluszban csempemosás. Hálókban a plusz a szekrény rendezése, bútorok mögötti takarítás. És függönymosás mindenhol.

A legutóbbi 2xfél és 1 teljes nap volt de át is rendeztük egy kicsit a dolgokat és sokat kellett szortírozni. Sajnos mi hajlamosak vagyunk a gyüjtögetésre is, sok felesleges dolog gyűlik össze.

2020. máj. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
A teraszon csak söpröni szoktunk, a növenyeket kb évente ültetjük át de sokat nem foglalkozunka kerttel
2020. máj. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

En butorokat nem huzogatok.a ket nagy gardrobunk 370 es 450 kilo osszsullyal rendelkeznek....no legyen a talpan aki azt kihuzogatja,majd vissza.

Ott lettek osszerakva ahol vannak.

Agyat sem mozgatok,franc a lusta mindenem 😅.

Nagytakaritasnal letorlom az ajtokat,ablakot pucolok,konyhaszekrenyt ramolok,takaritok(ezt nem mindig),fuggonyt mosok es a szekrenyek tetejet egy evben 1x-2x letakaritom.

3 szobas lakas max egy nap,de akkor igen nagyon alapos vagyok.

Altalaban megtartjuk a rendet es tisztasagot,igy nem nagy melo takaritani.

Polc irto keves van,azon a kevesken keves dolog amit le kell pakolni,havonta torolgetem kb.

Furdoben/wc ben a csempet is havonta attorlom nem nagy felulet.

2020. máj. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell "NAGY"-nak nevezni és máris nem olyan ilyesztő. Ez a tisztességes takarítás a többi csak sepregetés.
2020. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Rendszeresen, heti szinten alaposan takarítunk. Ágynemű, takarók, párnák, díszpárnák stb kint szellőznek és kiporoljuk őket. Az ágymatracot, ágyneműtartót porszívózom, foteleket is. Nekünk olyan a ruhás szekrény hogy alá tudok nyúlni a porszívóval. Könyvespolcokat évente 1x leszedem, leporolom. Ruhás szekrényt évente 2x kipakolom, mikor cseréljük a nyári-téli ruhákat. Előveszem a kabátokat, meleg ruhákat vagy épp elrakom.

A konyha és kamra évente 1x kipakolva, tavasz elején. Amúgy hetente alaposabban takarítva, de minden főzés után áttörlöm a tűzhelyt így nem piszkos stb..

Függönyt évente 1-2x mosok.

Hetente 1-2 felmossuk az egész házat. Fürdőt is hetente 1x alaposan takarítunk.

Kint folyamatosan dolgozunk a kerten, mindennek megvan a szezonja, mikor lehet metszeni a fákat stb.

Nem csinálok "nagytakarítást" amikor robbantom az egész lakást. Egyszerre csak pl egyik szobát vagy a konyhát csináljuk. Párommal ketten, közösen takarítunk, szerencsére kérni sem kell, neki ez alap.

Anyukám szokott nagytakarítani, olyankor hív takarítót akivel ketten csinálják. Olyankor 2 nap alatt az egész házat átnyalják.

2020. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!