Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen eszközök és takarítósze...

Milyen eszközök és takarítószerek kellenek egy lakás teljeskörű kitakarításához?

Figyelt kérdés

Tudom, sokak számára nevetségesnek tűnhet a kérdés, de sajnos édesanyám gyerekként nem igazán vont be a házimunkába, így otthon nem tanultam meg, hogy kellene rendesen takarítani, és most felnőttként, külön élve csak fogom a fejem.

Ezért, ha valakinek lenne egy kis ideje, leírná nekem, hogy pontosan mikre is van szüksége az ember lányának ahhoz, hogy normálisan háztartást tudjon vezetni és rendet tartani? Tényleg a lehető legevidensebb dolgoktól kezdve az apróságokig minden érdekel.

A lakás burkolata mindenhol vagy laminált padló vagy pedig járólap+csempe. A mosogatással, porszívózással, tükörtisztítással, söprögetéssel, rendrakással még elvagyok, de minden más elég nagy kérdőjel, hogy hogyan is kellene rendesen csinálni. Mivel tisztítom meg pl. a kádat és a mosogatót? Hogy mosok fel úgy, hogy ne legyen minden csuromvíz, mivel tisztítom meg utána a felmosófejet? Egyáltalán hogy kell csinálni, tisztítószeres vízzel (milyen tisztítószer?), utána meg még egyszer tiszta vízzel? Mivel kell letakarítani a csempéket, mivel a konyhaszekrényeket?

Portörléshez ennél a gagyi portörlőnél: [link] van valami jobb? És ezt hogy tartom utána tisztán?

De minden más is érdekel, ami még szükséges lehet egy lakás tisztántartásához, és takarítóeszközökre és takarítószerekre is várok tippeket.

Előre is nagyon köszönöm azoknak, akik veszik a fáradságot, hogy felvilágosítsanak! :)



2020. jún. 23. 16:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%
Lehet nyugodtan használni, csak senki se szorgalmazza.
2020. jún. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2020. jún. 28. 17:28
 13/13 anonim ***** válasza:
59%

Én nem szeretem a mikroszálas kendőt, inkább körbeszegett kopott régi törölközőt használok rongynak.

Nekem az ecet a tükörre nem jó, ahhoz üvegtisztítót kell vennem.

2020. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!