Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 19 20 21 22 éves lányok ti...

Dorci1999 kérdése:

19 20 21 22 éves lányok ti milyen házimunkát végeztek? És ha nem csináljátok akkor miért nem (bejárónő van, anya csinálja)?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, mert állítólag a korombeli lányok nagyobbik része nem igazán végez házimunkát. De ezt sem igaz szerintem, mert sokan cáfolják, pl: az ismerőseim sokmindent csinálnak. Meg én is mosok, porszívózok, néha főzök, wc-t és fürdőszobát takarítok meg a szobámat. Úgyhogy írjátok le hogy mit csináltok létszi! Egymásba belekötés ne legyen, és csak az érintett személyek válaszoljanak!

#21 éves lányok
2020. júl. 11. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Külön élek, nyilván mindent én csinálok
2020. júl. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

17 vagyok,a szobámat takarítom.

Heti 2x jön takarítónő, aki vasal is, de nem szeretném, hogy hozzám bejöjjön.

Autót mindig én takarítok, anyukámét. 3 hónapja van jogsim, akkor használhatom, ha kitisztítottam.

Nem házimunka, de anyukám összes word-jét, ppt-jét, excel-jét én segítek megcsinálni.

2020. júl. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Én itthon lakok és jelenleg nincs munkám szóval mindent én csinálok. Mosogatás, mosás, porszívózás, portörlés, kukák cseréje, főzni is szoktam. És ugye maga a szobák rendberakása is beágyalás, felmosás az egész házban. Autókat is ki szoktam takarítani de csak mert szeretem nem vezetek
2020. júl. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Én 18 vagyok, remélem ettől még hasznos lesz a válaszom.


A 18 születésnapom előtt 2 hónappal költöztem el otthonról, párommal élek azóta is, és én csinálok általában mindent, de nyílván besegít ő is.


Az, hogy mindent, egyértelműen nem fogod tudni mit fed le.

Kis idő után fel tudtam állítani a rutinom, amit mai napig így csinálok.


Eleinte amit éppen elkezdtem, de mivel még tanulok, ezért ha hazaértem, akkor be kellett osztanim az időm, hogy jusson mindenre.

Akkor, amikor hazaértem a suliból, akkor indítottam egy mosást, ami alatt elmosogattam. Ezután teregettem, majd főztem. Amit nem pakoltunk el, azokat összehajtogattam, vagy éppen csak visszatettem a helyére, attól függ mik voltak.


Viszont, ha a mostani napi nagytakarításomra vagy kíváncsi, az a következő képpen zajlik: Reggel, amint felkelek, megigazítom az ágyat, összeszedem a mosni valót, és amíg megy a gép, addig elmosogatok. Ha végzett a mosógép kiteregetek, ha kell még mosnom, akkor indítok egy újat. Ezután főzök, majd a ház legtávolabbi pontjából folytatom a takarítást. A polcokat összerendezem, letörölgetem.

Ha szemét van, azt kiviszem, majd az ágy alól amit tudok kipakolok, és kisöprök onnan, majd az egész szobában. Ezután a nappali következik, ahol összepakolok, majd felsöprök. Ezután általában a fürdőbe megyek, ahol a tükör alatti polcot lepakolom, letörölgetem. Ezt követően a mosdókagyló alatt ugyanez. A WC-t domestossal kimosom, WC kefét is átmosom. A WC és zuhany előtti szőnyeget az udvaron kiporolom, lesöpröm. Összesöprök itt is, majd visszakerülnek a szőnyegek. Ezután a konyhát és az előszobát ha felsöpörtem kb. végeztem is.

2020. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!