Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rosszul csinálok valamit vagy...

Rosszul csinálok valamit vagy normális, hogy ennyire koszolódik a lakás?

Figyelt kérdés
Egy panel első emeletén lakunk egy kisvárosban, nem túl forgalmas helyen. A lakásban sehol nincs szőnyeg, ami rásegít arra, hogy koszosnak tűnjön az egész. Naponta porszívózok, kétnaponta mosok fel négykézláb (ilyenkor szó szerint fekete a víz), de ha esetleg egy napot csúszik valamelyik, már gyülekeznek a porcicák, a takarítás után másfél órával pedig biztosan van egy-két folt a padlón, ami normális, hiszen használjuk a lakást, de idegesítő, mert órákig dolgozok azért, hogy estére már újra kosz legyen. Nem vagyok bekattanva, nem csak beképzelem a port és egyebeket, nem is takarítok mániákusan, de elkeserítő a helyzet. A polcok nincsenek roskadásig dísztárgyakkal, sőt. Nem tudom, mit csinálhatok rosszul
2020. júl. 14. 10:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Leginkább a ruhákból, kárpitokból kiszálló apró szöszök miatt van nagy por a lakásban. Nézd meg mikroszkóp alatt, ha nem hiszed.
2020. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%
Én azt szoktam csinálni, hogy mindenképpen takarítás előtt húzom át az ágyneműt, vasalok, mosok. A ruhák a szobában száradnak, mert nem akarom a kis fürdőbe tenni a szárítót, ahova be sem fér :) Ezek mind nagyon szöszölnek, utána simán látszik egy réteg a szekrényen, asztalon. Szóval ha ezekkel kész vagyok, utána jön a takarítás.
2020. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, kipróbálom őket!
2020. júl. 14. 13:45
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hány nm?

Mit mosol fel, parketta?

2020. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
55. A szobákban parketta van, egyébként járólap. Mindkettőt felmosom, a parkettát ritkábban és csak picit vizes ronggyal, a járólapot kicsit nedvesebbel, de azért ott sem tocsog, arra figyelek, hogy ne locsoljam fel az egészet a felmosóvízzel, ezzel visszahordva a koszt
2020. júl. 14. 14:17
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jogos a fekete víz, 55 nm-en naponta 3 feketevizes vödör is összejöhet.

Csak felnőtt emberek laknak?

Nincs állatka?

Kisgyerek?

Leveszitek az utcai cipőt a bejárati ajtóban?

2020. júl. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Felnőttek és egy tizenéves. Igen, levesszük.
2020. júl. 15. 10:20
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán rossz a porszívó.

Próbáld a partvist csak a fal mentén - ott gyűlik fel -, majd csak a felmosást MOP-pal, ne négykézláb.

2020. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!