Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan legyek háziasabb?

Hogyan legyek háziasabb?

Figyelt kérdés

Bevált tippeket kérnék kezdő háziasszonynak.

Nem én vagyok a nagyon trehány, hanem a barátom.

Sokszor már úgy érzem nem bírom, de muszáj, mert szeretnénk gyereket és én jó háziasszony akarok lenni. Nem akarok mindig azon idegeskedni, hogy mikor jön be valamelyik családtagunk vagy barátunk váratlanul, és nem akarom hogy a barátom trehánysága miatt azt gondolják, hogy én is olyan vagyok. Minden napom a házimunkával megy el miután a munkából hazajövök....



2020. aug. 17. 11:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Kis lépésekkel. Melyik az a KONKRÉT trehánysága, ami legjobban zavar? Megmondod neki, hogy ezután mit csináljon, hogy jó legyen.

Miután azt már megszokta, mondasz egy másik konkrétumot, hogy azt csinálja azután.

STB.....

2020. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

De itt az első probléma, ő nem neki mondja, hanem itt nekünk..

tőlünk vár motivációt, hogy legyen nála rend, hogy vegye rá magát, hogy takarítson.

Sokat kell még tanulnia az éltről.

2020. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kedves 12/12! De, már nem egyszer elmondtam neki, hogy kezd ebből elegem lenni és jó lenne ha nem mindent nekem kellene mindig megcsinálnom. Akkor pár napig talán megcsinálja, de akkor képbe jön a kedves édesanyja, aki mindent tönkretesz egy jól irányzott mondattal, hogy nehogymár a fiának kelljen 12 óra munka mellett. Nem tudom... szerintem nem kérek sokat, néha ő is megcsinálhatna ezt azt, vagy legalább vigyázhatna a rendre. Ő könnyen beszél úgy hogy apósom nem olyan rendetlen mint a pici fiuk...

2020. aug. 17. 18:16
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem akarlak elszomorítani, de annyi időbe vagy többe is kerülhet egy rögződött rossz szokást átprogramozni, mint amennyi idő alatt rögzült.

Még SAJÁT magunkban is, teljes jóakarattal is.


A másik megoldás a belenyugvás, és hozzászokás, alkalmazkodás.

Ha nem tudsz ellene tenni, dobj rá egy lapáttal te is. Úgyis mindegy, egy elhagyott zokni mellé, dobd oda a sajátod. Piszkos cipő mellé rakd oda a saját sáros cipőd.

Vagy stopperrel csinálj mindent, amíg meg nincs a saját 12 munkád egy napra. Akkor állj le, te is ledolgoztad a magad idejét. És számold bele az anyóssal való érintkezést duplán.

Vezess róla naplót, és vedd szórakozásnak, mert különben rámész.

2020. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Érdekes ötlet, de egyáltalán nem hülyeség! Köszönöm!!!
2020. aug. 17. 18:35
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha újrakezdhetném, az elejétől kezdve beosztanám napra, hogy kinek mi a feladata. Ez magam miatt is fontos lenne, mert nem erősségem a rendszeresség.

17 éve vagyok háziasszony, de hogy minden el legyen mosogatva, csak nemrég jutottam el és azért, mert vettünk egy mosogatógépet. Ha újrakezdhetném, ez lenne az első amit beszereznék.

Mondjuk gondolkoztam már rajta, hogy vajon azért van minden elmosogatva most, mert a mosogatógép megcsinálja vagy azért, mert nem lehet beletenni ételmaradékos, rászáradt állapotú edényt, ezért mindent időben átöblítek és megy is a gépbe. De rászorít a rendszerességre és működik.

Ugyanezért kéne egy igazságos beosztás.

Nem lesz egyszerű dolgod, mert anyósod révén a fia ahhoz van szocializálva, hogy otthon csak a kanapén döglés a fő feladata, de erre rámehet ám bármilyen szerelem, szóval most előzd meg és csinálj beosztást. Még jobb, ha közösen ültök le és állíjátok össze a beosztást.

2020. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%

14- es.

Ez a legnagyobb hülyeség, hogy annyi idő atprogramozni magad, mint amennyi idő alatt megszoktad.

1 vagy 2 nap alatt át lehet.


Kérdező, te programozd át magad.


Nyugodtan szólj be a mamának, hogy ott az a divat, de itt nem. Ha nem tetszik a rendszer...

Mindig mindenben ő fog neked dirigalni?


Elmondom neked, ha most nem állsz a sarkadra, akkor sokkal nagyobb dolgokban is a mama dönt majd.


Tudod mit csinálj?

Pakolj magad után.

Ha jönnek a haverok, akárki, akkor mond nyugodtan, bocs ez nem az én cuccom, a Janit ez N zavarja.

Kérlek nézzétek el neki...


Nem te fogsz égni.

Mama meg a saját háza táján sepregessen.

2020. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket mindenkinek! Ment a kezecske!
2020. aug. 23. 14:51
 19/23 anonim ***** válasza:
55%

Bizonyítva van, hogy ahhoz, hogy valami szokássá váljon, (legalább) 40 napig/40 alkalommal kell csinálni kihagyás nélkül.


Kérdező, én ebből indulnék ki:-)


Vagy talán az nem lenne megoldás, hogy az anyósod is a te cipődbe helyezed? Lebeszélni az apóssal, hogy csináljon úgy, mint a fia, hogy az anyósod is megtapasztalja? Bár, lévén, hogy már jó sok-sok éve háziasszony lehet, lehet, hogy nem hatná meg túlzottan:D Mindenesetre én az após felől próbálkoznék, de az előttem szólóak ötletét javaslom elsősorban: Beszélj a pároddal, vagy az anyósoddal:)

2020. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta? Együtt vagytok még?
2021. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!