Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 40 fokos mosáshoz kell színfog...

40 fokos mosáshoz kell színfogó? (Ha mindenféle színt mosok együtt.)

Figyelt kérdés

Sosem válogatom szét a ruhákat, mindig kendővel, 40 fokon mosok.

Eddig sose volt baj.


A kendőt el lehetne hagyni akár?



2020. nov. 11. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Miért esik nehezedre szét válogatni?

Attól, hogy látványosan nem fogják be a ruhák egymást, attól még beszürkülnek. De gondolom ez nem számít...

2020. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem látok szürkülést rajtuk évek óta.


Azért nem tudom szétválogatni, mert kiszámíthatatlan, hogy mikor tudok mosni. Nincs mosógépem, hanem az 5. emeleten van mosodánk, oda járok fel.

Pénzért tudok ott mosni.


(Külföldön élek. Nem tudom Magyarországon mi szokás.)

2020. nov. 11. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképp tennék bele színfogót, főleg ha új, színes ruha is kerül közéjük.
2020. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Évakig mostam vegyesen színeset, feketét, fehéret és sosem használtam kendőt. Soha semmi nem fogta meg a másikat, nem is szürkültek a ruhák. Ha új darab érkezett, először kimostam kézzel, hogy engedi e a színét.


A színfogó kendő nekem egy orbitális baromságnak tűnik. A gyártók által leírt működési elv teljes képtelenség. Az csak akkor működhetne, ha egy nagy vizestartályban 1 db ruhanemű lenne és a kendő maga, de mivel a mosógépdob rogyásig van tömve ruhával, a kendőnek "át kéne szívnia" a kiengedett festékrészecskéket a többi ruhán, ami képtelenség, de tegyük fel, ez mégis lehetséges, akkor is minden ruhát megfogna az adott festék, amin át a kendőhöz jut a részecske.

2020. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lewisgirl ***** válasza:
Én majdnem mindig használok színfogó kendőt. Kicsi a lakás és a fürdőszoba, nincs ingerenciám mindent szétválogatni, ezért így oldom meg a mosást.
2020. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!