Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszívó tapasztalatok?...

Robotporszívó tapasztalatok? Esetleg valaki megbánta? Vagy más típust választana?

Figyelt kérdés
Ahogy öregszem, egyre nehezebb fizikai munka számomra a porszívózás, főleg a szőnyegeken kell sok erőt beleadni. Ezért gondolkozom egy robotposzívó vásárlásán.

#Robotporszívó tapasztalatok
2020. dec. 3. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Azt vedd figyelembe, hogy a roboporszívó alapvetően NEM a szőnyegekhez való.

Nem tudja úgy kiszívni a szálak közül a port, mint ahogy egy erősen rászívódó "normál" porszívófej.

2020. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem azt mondtak hogy nagyon jo. Nem kifejezetten szonyeghez valo de pl parkettara jo.

Megtanulja hogy mi merre van a hazban es egy terkepet keszit maganak. Bemegy az asztal ala, kikeruli az akadalyokat, stb.

A jobb fajta meg ki is uriti a koszt.

2020. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon szeretem, de teljes mértékben a porszívót nem helyettesíti.
2020. dec. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Azt ugye tudod, hogy a porszívót nem kell nyomni a szőnyeghez, csak tolni, húzni. Ha ez nehéz, akkor valami baj van a nyéllel, vagy a fejével.
2020. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

#2: igen, ez így van!


Én maximálisan meg vagyok vele elégedve (Xiaomi), akár a 15 km-re lévő munkahelyemről is el tudom indítani a telefonos applikáción keresztül - és mire hazaérek készen van a porszívózás. :)

2020. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Vasarlas elott erdemes több dologra figyelni.

1. Szonyegek. A robot a hosszu szalu szonyegen vagy ami könnyen mozdithato nem tud atmenni. A hosszuban elakad, a könnyut eltolja. Rövid szalun elmegy de nem olyan hatekony mert kisebb a szivoereje mint egy nagynak. Kemenypadlora tökeletes.

2. Küszöb. A robotok max 2 centisen mennek at. Ha ennel nagyobb kezzel kell oket szobarol szobara vinni.

3. Elrendezes. Zsufolt lakasba ertelmetlen, akkor inkabb akkus alloporszivo. A robotnak ter kell hogy megfeleloen tudjon haladni.


U.i.; Roomba 960 es I7+ modelljeim vannak. Nem bantam meg a vasarlast. De nalunk van ter es összvissz 2 szonyeg van, küszöb nincs.

2020. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szőnyeg szélénél tényleg előfordul, hogy elakad a porszívó.

Ennek ellenére amióta a férjem működteti, én nagyon meg vagyok vele elégedve. A hagyományos porszívóval nem ápolt lelki rokonságot, de ez az új játék tetszik neki.

2020. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon megérik. Valóban nem váltja ki a rendes porszívóást, de nem is arra való hanem szintentartáshoz. Nálunk a családban a szüleimnél először egy tudásához képest elég drága(bár ezt akkor még nem tudtuk) Philips FC 8776 típusú robotporszívó volt és bár igaz, hogy buta volt mivel össze-vissza ment, de még így is el tudta látni a feladatát. Miután alaposabban utánanáztem a típusoknak én magamnak egy Xiaomi Mi Robotot vettem és több éve kiválóan teszi a dolgát. Lézeres navigáció, wifi kapcsolat, térképkészítés, Mi Home app...stb rendkívül elégedett vagyok vele és sokkal olcsóbb volt mint a szüleim Philipse. Egyedül no-go zónát nem tud, de nálam ez nem akkora baj. Ha venni akar az ember ilyet sztem mindenképpen lézeres navigációst, térképkészítőst érdemes vásárolni még ha drágább akkor is mert ezek tudnak a legjobban navigálni és nem fogja az ember úgy érezni, hogy kidobta a pénzét. Az iRobotok is jók csak sajna a jobbak elég drágák és ott még a drágáknál sincs lézeres navigáció csak kamerás.
2021. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van 3 cicánk, úgy gondoltuk h könnyebbség lenne egy robotporszívó. Eleinte szőnyeges volt a lakás nagy része, őszinte leszek, azon nem igazán volt hatékony. Sajna a szőnyegbe alapból is beleül a kosz, a por, a szőrről ne is beszéljünk. Szedte szedte, de én nem láttam a különbséget. Aztán döntöttünk, parkettázunk. Azon gyönyörűen porszívóz, tényleg összeszedett róla mindent. De még ígyis azt mondtam h ezt én is meg tudnám ha akarnám... na mindegy, lényeg h 1x baj lett az aksival, 2 hétig nem volt. Hát... az alatt a 2 hét alatt átértékeltem a dolgokat. Mivel minden nap szépen szedte a sok port, szőrt igencsak feltűnt a hiánya, nem akartam elhinni. Alig vártam h végre újra itthon legyen!!! Azóta megmondtam h nekem KELL, szükséges. Kész. Xiaomi porszívónk van, tud törölni is, de mi azt nem használjuk, jobb szeretek én felmosni. Én mindenkinek javaslom, főleg aki kis állatokkal él együtt. És inkább parkettás lakásba. Egyébként is úgy gondolom h egészségesebb a parketta, főleg azóta mióta felszedtük a szőnyeget, és nem akartam elhinni, ömlött belőle a por, a homok, pedig előtte minden nap porszívóztam! Ezt szívtuk be nap mint nap, hát soha többet.
2023. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!