Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy csináljátok?

Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Milyen időközönként takarítotok, végeztek házi munkát és az miből áll pontosan? (Mosástól elkezdve takarításon át a szemétlevitelig mindenre gondolok)


Függönyt milyen rendszeresen mossátok? Sütő, hűtő takarítás?


Minden érdekel a témát illetően, ha van kedvetek még azt is megírhatjátok, hogy mivel takarítotok !



2020. dec. 21. 01:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem a napi takarítási rutinom ebből áll :

-bevetem az ágyat

-minden helységet rendbe rakok

-a fürdőt lefertőtlenítem

-elinditok egy mosást

-ezután felseprek, feltörlök

-főzés után mosogatok elpakolok magam után

Péntekenként szoktam port törölni,tükröket takarítani

Függönyöket én 3-4 hetente szoktam cserélni (én soknak tartom egy kicsit hogy 3-4 hónapig van fent ugyan az)

Ablakokat szükség szerint de inkább esős napok után szoktam

A tisztítószereim:

-mosáshoz Tomi öblitő Silan az ágyneműkhöz használok illatgyöngyöt az Coccolino és 2-3 hetente Lanzával szoktam kitakarítani a gyerek ruháit Frosch mosószerrel mosom

-konyhában flóraszept felülettisztító és cif suroló krém a mosogató jár

-fürdőben domestos, a wct duckkal szoktam takarítani

-portörléshez öblitős vizet használok (ha leportalanítottam ezzel szoktam áttörölni) nagyon szeretem ha illatos a ház

-felmosni domestossal szoktam


Valószinűleg ha már elmegy a kicsi oviba nem fogok ennyit takarítani munka mellett de most jelenleg ez a dolgom :)

2021. jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Munka mellett szerintem nem lehet túl sokat takatítani, mert akkor mikor pihen az ember? Meg szerintem fölösleges is. Amíg dolgoztam 2szer porszívóztam egy héten, 2szer mostam és kb havonta 1szer portalanítottam a szekrényeket. Most nem dolgozom várandós vagyok, most azért nem takarítok sokat mert már megterhelő, nem bírom. De 2naponta porszívoz a robotporszívó, heti 2-3mosás megvan, illetve beszoktam osztani hogy ma pl fürdőszoba takarítas, holnap, konyha nappali stb.
2021. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!