Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen sűrűn szokás egy-egy...

Milyen sűrűn szokás egy-egy szobában nagytakarítást végezni?

Figyelt kérdés
Havi 3-szor porolok mindent. Ha nagyon koszos az asztal, akkor egyedül azt áttörlöm nedvesen és ennyi. Szerintetek ilyen feltételek mellett mennyi időközönként kellene nagytakarítást végeznem? Porolás után nem érzem koszosnak a szobát, de nagytakarítást mégsem váltja ki.

2021. jan. 3. 17:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy az egész lakásban parketta van, így nem porszívózok, ami teleküldené porral a lakás, hanem felmosok. A kisebb szőnyegeket nagytakarítás alkalmával szoktam kint az udvaron felporszívózni, egyébként csak kirázom belőlük a morzsát és felsöpröm, majd felmosok.
2021. jan. 3. 17:30
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

A szobákban csak hetente vagy kéthetente törlünk port és porszívózunk. Egyéb dolgokat (pl. ablakpucolás, függönymosás, polcok lepakolása, majd letisztítása majd visszapakolása) pedig csak évente néhány alkalommal.

Az előtérben, konyhában hetente többször is felsöprünk, felmosunk.

2021. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk utoljára tavaly volt takarítva.
2021. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

A sepregetéssel sokkal többet ártasz mintha porszívóznál. Havi háromszori portalanítás az nagyon kevés. Nálunk heti kétszer van teljes takarítás, kandalló plusz padlófűtés, kavarják a port rendesen. Plusz egy benti kutyus, szóval.... :)

Szerintem hetente egyszer azért le kellene törölgetned a port, de persze, ahogy te jónak látod :)

2021. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Hetente szoktam.
2021. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Hetente szoktam.
2021. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hetente nagytakarítani? Biztos egyre gondolunk?
2021. jan. 3. 20:45
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagytakarítás alatt a portörlést (polcok le-fel pakolásával együtt értendő), felmosást, porszívózást, fürdő, WC, konyha nagytakarítását és vízkőtelenítését érted, akkor igen. Ablakot és függönyt nem mosok nyilván hetente.
2021. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, azt értem, de nem csak portörlés, hanem nedves törlés is alaposan (tehát nem csak a polc lapjait, hanem keretét, hátlapját, tárgyakat is mielőtt visszateszem). Azért is hihetetlen számomra a heti nagytakarítás, mert egy 10 m^2-es szobát nekem legalább 2 órába telik úgy kitakarítani. Ezt heti szinten megcsinálni szerintem őrületes nagy meló, hacsak nincs bejárós takarítótok, akit ezért fizettek.
2021. jan. 3. 20:52
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig de, nyilván ha a lapját törlöm a keretét, az oldalát és a tetejét is. Tény hogy nem faltól falig terjedő szekrénysorom van.
2021. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!