Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen sűrűn szokás egy-egy...

Milyen sűrűn szokás egy-egy szobában nagytakarítást végezni?

Figyelt kérdés
Havi 3-szor porolok mindent. Ha nagyon koszos az asztal, akkor egyedül azt áttörlöm nedvesen és ennyi. Szerintetek ilyen feltételek mellett mennyi időközönként kellene nagytakarítást végeznem? Porolás után nem érzem koszosnak a szobát, de nagytakarítást mégsem váltja ki.

2021. jan. 3. 17:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hm, hát akkor köszönöm a véleményt, ezek szerint egyről beszélünk. :)
2021. jan. 3. 21:24
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Leszoktam a nagytakaritasokrol. Mindent letakaritok azonnal, ahogy koszt latok rajta. Ha elsetalok a konyvespolc elott es azt latom, hogy poros, vegigtorlom az egeszet, nedves, tisztitoszeres kendovel. Porszivo + felmosas kb 4 naponta, ahogy elkezdem latni a kihullott hajakat, koszfoltokat stb. Ablakot lemosom, ha koszos. (Kis lakas, tehat nincs 48 ablakom azert.)

Mosogatas utan az egesz konyhat tisztara torlom, beleertve a konyhaszekrenyeket (fogantyuk, szekrenyajtok) es a huto oldalait is. Kb heti egyszer vegigtorlom a csempet is a konyhaban. Furdoszobaban szinten, epp meglatom, hogy mar nem csillog ugy a kad, kimosom. Stb.

A lenyeg, hogy szerintem soha nem vesz igenybe a takaritas kb napi 30-40 percnel tobbet, neha annyit se, de mindig rend van es tiszta minden.

2021. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
12-es tökéletesen egyetértek. Nincs nagytakarítás, be van iktatva minden a hétköznapokba. Nem várom meg én sem amíg úgy elúszik a ház, hogy egy napot kelljen rászánni.
2021. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nálunk évente 2x van nagytakarítás. Ablakmosás, függönymosás, redőnyök és ablakkeretek lemosása, ajtók letörlése, szőnyegmosás (rongyszőnyegek vannak, mosógépbe símán ki lehet mosni). Porszívózás, portörlés hetente, wc-fürdő alapsabb kitakarítása 2 hetente. A napi szintű mosogatás és utána a konyhapult letörlése, meg wc fertőtlenítése szinten napi rutin,nem nagytakarítás.
2021. jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%
Disznóólfüggő.
2021. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
70%
Általában szombaton de van hogy hetkoznap is porszívás attól függ. Amint látom hogy a fürdőszoba tükör koszos vagy a csap kad széle törlöm maximum varok egy két napot és már zavar hogy ott a por. Aztan ugyanúgy szombatonkent meglocsolom a növényeket portalanítom a párkányokat szekrenypolcokat. A wct sokszor takarítom. A sütőt most kéne valamikor. Az ablakot rolót tavasszal ahogy kijön a jó idő. Amikor rend van és tisztaság akkor jól érzem magam.
2021. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
59%
Én minden pénteken törlök port még a legapróbb díszről is, az ablakot 2-3 hetente engem nagyon zavar a por és nem is érzem tisztának a lakást ha 1 hetente nem csinálom meg. A függönyt is 2-3 hetente cserélem tudom valakinek ez sok de nekem nem és valószinűleg ha már mehetek dolgozni nem ennyiszer fogom mert most jelenleg gyesen vagyok de most ez a munkám a takarítás a főzés és a gyereknevelés 😊
2021. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!