Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel győzzem le az undorom?

Mivel győzzem le az undorom?

Figyelt kérdés

Világ életünkben mosogatógépünk volt otthon, viszont mióta páromnál és családjánál lakok, mosogatni kell mivel nincs mosogatógép. Mosogatás közben öklendezek, undorodok és traumaként élem meg, hogy mosogatni kell, undorodok az ételmaradékoktól, a zsíros víztől és a vízben úszkáló darabkáktól. A lefolyónál a maradékokat felfogó fémben összegyűlt ételdaraboktól szó szerint öklendezek, ha csak ránézek.

Szóval megcsinálom, mert muszáj de egyszerűen nekem ez nagyon nagy undorral és nagyon nehezen megy. Mindenki olyan megszokottan turkál a kajamaradékok és retkes mosogatóvíz között, semmi undor, semmi problémájuk vele, én is hasonlóan jól szeretném tűrni ezt.

Gondolkodtam, hogy veszek ide egy mosogatógépet, de sajnos hely nincsen neki.

Hogyan tudnám ezt az undort legyőzni?

Egyéb házimunkával nincs problémám, a wc pucolást is minden nélkül megcsinálom, de ez az egy amivel küzdök.



2021. márc. 18. 15:15
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Szerintem lassan folyó viz alatt mosogass, én is úgy szoktam. Az edényekből, tányérokból előtte kapard ki a maradékot, az olajos dolgokat papírtörlővel itasd fel előtte. Nem lesz trutyi. 😉
2021. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Az olajos, kajamaradékos, ráégett dolgokat a mosogatógép előtt is el kell(ene) mosni, ezek szerint nem szoktad.

Fejben kell eldönteni mindent, itt most ez van, majd ha saját háztartásod lesz, akkor az lesz amit te szeretsz.

Sorry, de ez a nyers igazság.

2021. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
A tányérokról, edényekről papírtörlővel szépen letolod a maradékot a kukába még a mosogatás előtt - és akkor nem lesz úszkáló izék a mosogatóban. Fo
2021. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most látom, már az #1 is ugyanezt írta. :)
2021. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Ez mondjuk fura, a kajamaradékot a mosogatógép előtt is kiöblíti minden ismerősöm, akinek van gépe otthon...

Amúgy frissen áztasd be az edényt, ha nem mosogatod el egyből használat után - így hozzá se kell érni, a nagyja lejön a vízsugártól.

Kajamaradékot nyilván kikotorjuk, nem azzal rakjuk a mosogatóba...

A "retkes mosogatóvíz" részt nem egészen értem, a lefolyóban nem kell turkálni, a csapból meg tiszta víz folyik.

A lefolyó rácsát tényleg nem a leggusztább kiüríteni, de ha nem maradékkal együtt rakod a mosogatóba az edényt, akkor azért nem olyan vészes.

Egyébként gumikesztyűvel már próbáltad? Van ismerősöm aki abban mosogat, lehet úgy könnyebb lenne.

2021. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem az öklendezési reakciót a kajamaradékokkal kapcsolatban, mikor az is ugyanolyan kaja mint amit korábban a család meg te is kérdező ettél. Én amúgy soha nem öblögetem az edényeket a mosogatógépbe rakás előtt, csak alaposan lekotrom róla a maradékot ,12 éve van gépem és soha nem volt ebből gond.
2021. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
PERSZE a mosogatógépbe se te tetted be az edényt, azért nincs fogalmad semmiről. Csupa értelmes hozzászólást írtak előttem, fogadd meg őket!
2021. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Noren1989 ***** válasza:
53%
Keress pszichológust 😅
2021. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Neeee


Nem nem nem soha soha nem mosogatunk álló vízben!!! Pont azért, mert zsíros... Hogy mosogatsz el zsíros vízben?


Folyóvízben mosogass

2021. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

2# Kedves válaszoló, tudom, hogy fejben dől el és pont ehhez kértem tanácsot. :D


Nem hatalmas kajamaradékokra gondolok, 1-2 rövidebb szál tészta, icipici húscafatok. Mindent kikaparok a kukába,de van hogy rá van száradva, nem jött le tejesen stb...

És de, a mosogatógépbe is ugyan úgy bepakolás előtt kikapartam a maradékot, leöblítettem a tányért, de szerintem van különbség egyszeri hidegvizes öblítés majd mosogatógépbe pakolás után, minthogy nézzem, fogdossam a maradékot és piszkos tányért.

Folyó vízben mosogatok, mégis megvan ez az undor. Az hogy látom, fogom, hogy ugyan azzal a szivaccsal mosok el x tányért (pedig hetente 1-2x cserélve van az is) valahogy undort kelt bennem, szerintem se normális, pont ezért akarom ezt a “fóbiám” legyőzni.

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat amúgy, a gumikesztyűt mindenképp ki fogom próbálni! :)

2021. márc. 18. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!