Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért állítják azt, hogy...

Miért állítják azt, hogy minél intelligensebb valaki, annál inkább hajlamos a rendetlenségre?

Figyelt kérdés
Szerintem ez épp ellenkezőleg igaz. A legtöbb nagyon intelligens ismerősöm(orvos, mérnökök stb) rendszeretőek, sőt rendmániások. Én is értelmiségi vagyok és szintén rendmániás, ahogy a szüleim is, ellenben a kevésbé értelmes ismerőseim olyan kupiban tudnak élni...vagy gondoljunk csak a putris kisebbségre, akiknek nem írom le a nevét. Na ők aztán nagyon rendszeretőek...miért állítják akkor mégis ennek az ellenkezőjét? Nektek mik a tapasztalataitok?

2021. júl. 17. 13:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Az én környezetemben is az intelligenciával párosul a rendetlenség.:)
2021. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 ez érdekes :D Mondjuk szerintem az ilyen művészlelkű értelmiségiek tényleg kupisabbak. Pl egy vallástudomány/filozófia doktoris ismerősöm, aki kicsit olyan mintha másik bolygóról jött volna, tényleg kupis. Ellenben az összes “gyakorlatiasabb”, mint ahogy említettem a mérnökök, az összes rendmániás, akit ismerek.
2021. júl. 17. 14:03
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Megvolt a napi önfényezés.
2021. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Én ezt eddig csak trehányoktól hallottam, így semmilyen valóságalapja nincs.
2021. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Aha és ennek alapján az összes szutykos, mocskos, rendetlen putrilakó az intelligencia csúcsa, az önmagára és környezetére igényes ember pedig egy bugris suttyó.
2021. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#5 na ezt mondom én is. Csomó ilyen cikket meg “tudtad-e?” infoként láttam ezt, hogy állítólag az értelmesebb emberek rendetlenebbek. De ez szerintem is bullshit.
2021. júl. 17. 14:34
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Attól hogy valaki orvos vagy mérnök, még nem feltétlen magas az IQ-ja.

Nekem van egy darab valódi példám, Mensa tag az illető és kupis.

2021. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Talán inkább a fantáziagazdagsággal párosul. Amikor az érdeklődés nem tud szűk területre fókuszálni. Ahogy mondják: a zseni képes áttekinteni a káoszt.
2021. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
A legrendetlenebb ismerősöm kicsit se intelligens...
2021. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Mások okosnak tartanak, mindig kitűnő tanuló voltam, 135-ös IQ-t mértek (ennyit az öntömjénezésről).

Mindig rendet tartok magam körül, mert csak úgy érzem azt, hogy "belül" is rendben vagyok. Nálam ez így működik, de elfogadom, hogy másnál épp az ellenkezője. 45F

2021. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!