Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a normál tisztasági szintje...

Mi a normál tisztasági szintje egy lakásnak a te értékítéleted szerint?

Figyelt kérdés
Csak azert kérdezem, mert valaki meghívott a lakasára azt mondta, reméli nem vagyok finnyás, mondtam hogy nem, mert TÉNYLEG nem vagyok, erre olyan mocskos lakásban várt, hogy a nébihet kellett volna küldeni rá, hamar el is jöttem.

2021. aug. 28. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én olyan vagyok, mint Poirot, szóval tisztaság- és rendmániás. Akkor tudok megfelelően működni, ha körülöttem rend van. Veled ellentétben finnyás is, nem tudnék enni és hosszabb távon létezni olyan lakásban, ahol állandó kosz és rendetlenség van.
2021. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is tisztaság és rendmániás vagyok.

Szerintem a legkiábrándítóbb vendégségben, ha a wc nem tiszta, körbe van “pisilve”, esetleg még “csíkos” is, a csap vízköves, tele van lerakódásokkal. Vagy ha nem tudod a kabátodat felakasztani valahova, kisállattartóknál tiszta szőr lesz a ruhád ha leülsz a kanapéra.

Koszos vízcseppes poharak és még sorolhatnám :D :D

2021. aug. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát... ahogy olvaslak benneteket, kezdem azt hinni, hogy én is tisztaságmániás vagyok, mert ugyanezek az igényeim... Csakhogy nekem ez a normal szint hogy nincs körbehugyozva a wc, meg többéves réteg kosz a konyhaszekrényen, meg kb az összes felületen. A gazsütőn talán még a tavalyi kelkáp is ott volt, na nem részletezem.


A finnyás szót én úgy értettem, hogy nem válogatok az ételekben, ezért feleltem neki hogy Áhh én nem vagyok finnyás... akkor ő sem "ételben valogatós"-nak értette...?

De most akkor a finnyás az, aki nem szereti a koszt? Komolyan összezavarodtam most. Mert akkor azt fogom mondani, ha kérdezik, hogy finnyás vagyok.

2021. aug. 28. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyen kb rend, a wc legyen tiszta, le lehessen ulni valahova. Nekem kb ezek az elvarasaim, de nem dolok a kardomba, ha meglatok egy porcicat, vagy van a mosogatoban mosatlan. Bar hozzatennem, hogy soha nem voltam meg igazan undoritoan mocskos hazban, es en sem fogadtam igy vendegeket.
2021. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok rendmániás. Látszódjon, hogy hetente legalább takarítva van, és tisztán tartják a vécét, szoktak naponta mosogatni, nem ragad a kilincs vagy a "tiszta" tányérom ... Az ilyen vízkő, kicsit poros könyvek, néhány pókháló a plafonon, széthagyott gyerekjáték vagy selejtezésre váró ez-meg-az otthon zavarnak, mert tudom, még feladat, de másnál abszolút nem érdekel :)
2021. aug. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy én nem vagyok egy körülnézegetős fajta, amúgy is rossz megfigyelő vagyok. Így aztán ami már nekem szemet szúr, annak tényleg nagyon ocsmány dolognak kell lennie, miközben a saját otthonommal kapcsolatban maximalista vagyok.
2021. aug. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz határt szabni abban, hogy mi a tisztaság szintje, mert nézetem szerint ez egyénenként változó, de mégis van egy - a nagy többség számára elfogadható - szint.

Ahol kisgyerekek vannak, ott lehetetlenség elvárni tőlük, hogy minden a helyén legyen, mert akkor idegbajosoknak nevelnénk őket.

Nekem akkor jó, ha akár odahaza, akár más lakásában a ruhák, cipók, zoknik stb. nincsenek szanaszét, hanem vagy a szekrényben, vagy az előszobai fogason, vagy a szennyestartóban vannak. Legyen tiszta a WC és a mosdó, valamint a konyha. A konyhában ne legyen kukaszag, az ablakok legyenek tiszták.

Természetesen- másnak más lehet a nézete (ezt fentebb is írtam).

Ffi.

2021. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én számomra a meleg, száraz kosz nem probléma, csak a hideg. nedves kosztól undorodom. Így vagyok az állatokkal is: az emlősöket és madarakat kedvelem, a halakat, kétéltűeket, hüllőket nemigen (kivéve a színes akváriumi halakat, de azokat csak a meleg színeikért).
2021. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!