Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdös mosógép ellen mi a...

Büdös mosógép ellen mi a leghatásosabb?

Figyelt kérdés

Tudom, kicserélni lenne jó, de még új! 2 éve van meg és nem rég költöztünk össze a párommal. Az a gond vele, hogy mosás közben is büdös, záptojásszag árad ahogy ereszti le a vizet és miután kimostam sincs jó illata a ruhákban amilyen régen, aztán ahogy száradásba kezdenek már büdösek. Nem tudom mit lehetne tenni ez ellen, automata mosógép, elöltöltős.


Ecetet kipróbáltam, semmi haszna, ugyanolyan büdös marad. Más ötletek?


18/L



2021. dec. 15. 10:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Szódabikarbóna esetleg?
2021. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Pedig azt ecetes mosás magas hőfokon szokott segíteni. Esetleg minden mosógépen van egy kinyitható rekesz, azt fogkefével alaposan sikáld ki, illetve az is, ahova a mosószert és öblítőt teszed! Vagy ha más nem működik, esetleg hívj egy szerelőt, aki esetleg tud segíteni, hogy hol szokott probléma lenni.
2021. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Az ecet csak a vízkövet oldja, nem szagtalanít, ha a mondjuk a szűrőnél rohad egy zokni.

Pucold ki a szűrőt, ha tudsz nyúlj be a dob mellé körben, hogy nincs e ott valami és utána valóban indíts el üresen egy 90 fokos, jó tömény, szódabikarbónás mosást!

De a 21-ik századi módszer erre:

[link]


"Termékleírás


Mosógéptisztító fertőtlenítő

Elpusztítja a baktériumok 99,9%-át

Tisztít, fertőtlenít és megelőzi a szennyeződések lerakódását

Meghosszabbítja a mosógép élettartamát


A Sanytol Mosógéptisztító fertőtlenítő egyszerre tisztít, fertőtlenít, és megelőzi a szennyeződések lerakódását a mosógépben, ráadásul mindezt klór nélkül. Elpusztítja a baktériumok 99,9%-át, ezáltal megőrzi a mosógép teljesítményét és meghosszabbítja az élettartamát.

ALL in ONE formulája tisztít, fertőtlenít, valamint eltávolítja a kellemetlen szagokat okozó baktériumokat, a szennyeződéseket és a vízkövet."

2021. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

15-20 dkg trisóval mosd át 60-90 fokon. Ha ilyen szagú, akkor legalább 2x.

Mivel mostok? A mosószer és öblítő maradékok rakódnak le az alsó bordázott gumicsövekbe, és szó szerint rohad, penészedik. Ezt kell eltüntetni, fertőtleníteni.

Van hypo por kicsi zacsis adagok, utána átmoshatod azzal is, oda elég a 30 fok.

Ne rakj bele több öblítőt, mosószert az ajánlott ál.

2021. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

3# reklámszövegnek jó. Persze mindezt mással is elérni, és a lerakódás eltávolítása mindig növeli az élettartamot.

Szóval azér hatásos lehet, azt nem vitatom.

2021. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

#5

Nekem soha nem volt a mosógépem büdös, pedig 15 éves. Viszont ezen az alapon amit írsz, minden termékismertető, termékleírás reklámszöveg?

A Sanytol közismerten jó termék egyéb területeken is, ezért hajlamos vagyok hinni benne.

2021. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Alaposan tisztítsd ki a mosogépet, a tartályát és a szűrőt is. Majd üresen, beleöntve 1 liter hypot elindítasz egy főmosást. Magas hőfokon, legyen kb. Fél óra. Több nem kell. Aztán szintén üresen újból elindítasz egy mosást, szer nélkül, hogy jól átöblítse. Majd hagyod kiszáradni. A mosógép ajtaját hagyd nyitva mindig, hogy minden mosás után tudjon száradni. Ha becsukod, és soha nem suárad ki, bepenészedik és bebüdösödik.
2021. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
ecetes mosás 90 fokon
2021. dec. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
A mosási szokásokon kell első sorban változtatni, addig hiába is használsz bármilyen csodaszert, ha utána ugyanúgy hagyjátok bebüdösödni!
2021. dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
7# hypo jó fertőtleníteni, de ennyi baromság, a szennyeződést meg nem oldja ki, csak fertőtlenít. Így utána a kosz ismét büdösödni fog.
2021. dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!