Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdös mosógép ellen mi a...

Büdös mosógép ellen mi a leghatásosabb?

Figyelt kérdés

Tudom, kicserélni lenne jó, de még új! 2 éve van meg és nem rég költöztünk össze a párommal. Az a gond vele, hogy mosás közben is büdös, záptojásszag árad ahogy ereszti le a vizet és miután kimostam sincs jó illata a ruhákban amilyen régen, aztán ahogy száradásba kezdenek már büdösek. Nem tudom mit lehetne tenni ez ellen, automata mosógép, elöltöltős.


Ecetet kipróbáltam, semmi haszna, ugyanolyan büdös marad. Más ötletek?


18/L



2021. dec. 15. 10:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
10es: nem tudjuk, mitől büdös a mosógép. Ha penész, mert mindig becsukja az ajtaját, az ellen a hypo a legjobb penészölő szer. Azonkívül van még mosógép-tisztító folyadék, azzal is át lehet mosni a gépet, üresen.
2021. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Jó sok trisót rakj a mosószeradagolóba, 90 fokon mosás.

Az ecet nem oldja a zsíros szappanos lerakódást.

A trisós után mehet egy ecetes vagy citromsavas mosás a vízkő miatt.

A vegén meg egy hypos mosás fertőtlenítésként.

2021. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass #7-re: előbb tisztítsd ki a szűrőt !! Az sem árthat, ha egy elemlámpával ellenőrzöd, hogy a dob és a tartály fala közé nem került-e be valami textilia, ami szép lassan rohad.
2021. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk a víz büdös. Már akkor érzem a szagát mikor a fürdőkádnál engedem. Mosógép nálunk is bűzlik olykor-olykor pedig öblítőt nem használok.


Kérdező, csak nem egyazon utcában lakunk?

2021. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Tisztítsd ki a szűrőt, aztán ha elöltöltős, akkor a gumi peremet is jó alaposan. Oda képes úgy berakódni a vizes mosószer maradvány, hogy alig lehet kisúrolni és egy idő után büdösödni kezd. Az ajtót is súrold át, nekünk arra is ráragad. A mosószer tartályt is érdemes áztatni, átsúrolni. És akkor, ha mindez megvolt, akkor én magas hőfokon szoktam a lidl-ös mosógép tisztító folyadékkal átmosni a gépet üresen.

Mindezt eljátszom kb 2-3 havonta, amikor kezdem érezni, hogy kellemetlen szag árad belőle.

Mosás után az ajtót pedig mindig teljesen nyitva hagyjuk, a mosószer adagolóval együtt, másnap is csak behajtjuk, beljebb toljuk, hogy ne legyen útban. Nekünk ez bevált.

A ruhát pedig ki kell szedni belőle, amint lejár, különben nálunk már pár perc után elkezd büdösödni.

2021. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

Minek kéne kicserélni?? Nem is értem.



Első lépésben tisztítsd ki. Alaposan. Szűrőt, gumiperemet, mindent.

Utána indíts egy tisztító programot. Én ehhez mosogatószert (a zsíros kosz miatt) és ecetet/fertőtlenítőt használok (utóbbit felváltva alkalmanként). De vannak speckó mosógéptisztító szerek is.


Mindig hagyd nyitva az ajtót és a mosószeradagolót miután lejárt a program, hagyd száradni és szellőzni üresen.


A géptisztítást rendszeresen kell csinálni (a mi gépünkre pl. azt írják, havonta).

2021. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

No, indításként olvasd el újra a könyvét...

Aztán megint és értelmezd is ami oda le van írva.


Majd tisztítsd ki a szűrőjét, és ha a falba van kötve akkor húzd ki és a kádba kössed. Ha trógerül van megcsinálva a falbekötés akkor onnan kapod vissza a kölnit, ilyen a kádra rakással garantáltan nem lesz. Nem örökre, csak pár próbamosásra, mondjuk úgy 1 hónapig.

Utána a többek által leírt trisózacskós 90 fokos pamutprogramot futtasd le, vagy ha a 2x elolvasot könyvében látsz olyat, hogy mosógéptisztító-program akkor azzal futtasd le.

Utána vegyél bőröndmérleget és mindig mérd le a beakandó ruhát és mindig olvasd el a mosószer oldalán az adagolás szekciót. Nem így szoktuk meg anyád is így csinálta, meg anyós mondta, hanem olvasd el és annak megfelelően használd. Nem kall nyakonönteni! Az "öblítőszer" egy totálisn értelmetlen és fölösleges hülyeség, de ha nem birod ki anélkül, akkor azt nyomatékosan olvasd el és azt is mérd ki PONTOSAN. Ehhez kis féldecis skálázott mérőpoharakat használj, 100Ft-os boltban kapni.


Ha nem a szannyvízből jön a trutyiszag, akkor az öblítőkirálynők gyöngye lehetsz, mert a másik örömforrás eredete a nyakonöntött öblítőnek köszönhető, amit még jobban nyakonöntenek és még jobban, hogy a büdöset elfojtsák, pedig ezzel csak szaporodik.


És persze... minden mosás után hagyd nyitva az ajtót és a fiókját is húzd ki. Ki kell száradnia a gépnek.

2021. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi a sok hasznos tippet. A trisó megoldotta, a mai mosás után már nem volt büdös! Végre!
2021. dec. 16. 23:38
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
Az oké, hogy a trisó kitrutyizta, ahogy írtuk sokan. Viszont mindenképpen változtass a módszereden, mert ha ugyanúgy folytatod, garantáltan vissza fog rohadni pár hónapon belül újra.
2021. dec. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
38%
#19: a mosószer le fog rakódni, akármit csinálsz, neha ki kell zsíroldozni (trisó)
2021. dec. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!