Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vezetékes vagy vezeték nélküli...

Vezetékes vagy vezeték nélküli porszívó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyiket érdemes venni? 56nm lakást takarítanék vele. Most van egy vezetékes porszívóm, de az annyit ér, hogy a papagáj magokat se szívja fel.... már régen is néztem vezeték nélkülit. Azok mennyire jók? Igazából kárpittisztításhoz is ezt használnám. Elméletileg 23.000kpa erősségű a szívása. Ami nagyon jó. Valaki tudja, hogy a vezetékes mennyi kpa erősségű? Ennek is van kárpittisztító része. Ti melyiket vennétek? Mind a kettőt dicsérik.


[link]


[link]


2022. ápr. 25. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Nálam például nincs vezetékes por, úgyhogy a vezeték nélküli elég lenne.


A viccet félretéve, mindenhol tolják most ezeket az akkus szarokat, amibe 3 év után veheted az új akksit, egyébként meg nem kicsit környezetszennyező. Egy vezetékst megveszel, oszt 10 évig jó, ha össze nem töröd véletlenül.

2022. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem mindkettő van.

Nagyobb takarytáshoz vezetékes. Folymatosan nagyobb teljesítménnyel szív.

Alkalmilag aksis.

2022. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a porszívóknál van egy energiacimke, ami előírt mérésekkel tartalmaz paramétereket, ezeket tudod összehasonlítani egyszerűen és jól.

Aztán hasonlíthatod a használati költségeket, mint szűrők vagy porzsákok utánvásárlása mennyi is lesz.

Az akkus jó a gyors takarításhoz, a nagytakarításhoz jobb a vezetékes a hosszabb tartós szívóerő miatt

2022. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy akksi max. 2-3 év, utána ki lehet dobni a porszívót, mert kb. annyi egy új akksi, mintha másik porszívót vennél. Én most karcher vezetékes rúdporszívót vettem. Kicsi, erős, 60 m2-re pont elég.
2022. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Söprögetés helyett 100x többet ér az aksis gép. Tök jó például a konyhában, előszobában, folyosón.

A vezetés gép viszont kell oda ahol sok és vastag szőnyegek vannak.

2022. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vezetékesem van és robotom. Sokáig szerettem volna egy vezeték nélküli állóporszívót is, de végül letettem róla. A vezetékes Dysonom elpusztíthatatlan, 10+ éves, még a szuterénbe betört árvizet is túlélte, nem volt szervizben soha. Nézegettem a Dyson vezeték nélküli verzióit, de 60 perc takarítási idő alacsony szívóteljesítménnyel (a max szívóerő 8 percréről nem is beszélve) nekem a 3 szintre nem elég, az meg hogy 4 órát várjak mire feltölt újra, szintén nem opció. Inkább vettem minden szintre egy robotot, azokat annyiszor küldöm körbe ahányszor akarom, a töltési idő kevesebb. Igaz, nem olyan nagy a szívóteljesítményük de mivel minden nap mennek, ez nem is lényeges. Heti egyszer meg úgyis végigmegyek a vezetékessel mindenhol.
2022. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De ez egy 56m² lakás, nem egy hodály!
2022. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
21%

El nem tudom képzelni, mi aaz a valami, amitől fájna neked a vezetéket magad után húzni. Komolyan.

Egyébként a vezetéknélküli porszívó gagyi. Szemét. Pörög, de nem szív.

Tudom, nem érted, és megeszed a vezetéknélküli szemetet.

Megérdemled :)

2022. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Inkább javíttasd meg a jelenlegi porszívódat, mert valami műszaki gond lehet vele (fals levegőt szív valahol), ha a madáreleséget sem tudja felszívni.
2022. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazából, egy mostonlineos 13ezres porszívó a jelenlegi :D nem hiszem, hogy valami baja lenne :D
2022. ápr. 25. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!