Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecetes fürdőszoba takarításnál...

Ecetes fürdőszoba takarításnál mit tegyek az ecethez hogy kicsit habozzon is?

Figyelt kérdés

Eddig a metróban vettem ecetes wc tisztítót. Tökéletesen kitakarítottam vele, minden vízkőt leszedett, cseppmentesen szárad és csillog villog minden.


Most viszont nagyon felemelték az árát. Így marad a sima ecet csak abba azt hiányolom hogy nem habzik.


Neten olvastam sót.


Egy kis folyékony mosószerrel hatékony lenne ha kikeverném?



#Ecetes takarítás
2022. jún. 17. 06:01
1 2 3
 1/21 Noren1989 ***** válasza:
34%
Ha haboztatni akarod, szódabikarbóna.
2022. jún. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Haboztatni. A szódabikarbóna lúgos az ecet savas. Így ez a kettő kombo elméletileg semlegesíti a hatóanyagokat.


[link]

2022. jún. 17. 06:56
 3/21 anonim válasza:
77%

Tudok olyan receptet, ami habot ugyan nem csinál, de régen is így keverték ki, hogy az ecet ne legyen olyan büdös és jó legyen több dologra is:


Ecet, bele citrus héja, rozmaring vagy kakukkfű (vagy mindkettő), hagyod 1-2 éjszakát állni, leszűröd, és amennyi eceted lett, még ugyanannyi vízzel felöntöd. Hónapokig eláll.

2022. jún. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Noren1989 ***** válasza:
27%
#2, haboztatàsról szólt a kérdés, nem hatékonysàgról.
2022. jún. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Én mosogatószert teszek bele. Lehet, hogy kémiailag semlegesítik egymást, de nekem ugyanolyan hatékony.
2022. jún. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

Én ecetes tisztítót veszek

[link]

Bár én épp most is 300 pár forintér vettem kisboltba. Keress másik üzletet.

A habnak amúgy sincs szerepe, csak amolyan optikai tuning, amit habzó tenzid hozzáadásával érnek el.

2022. jún. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
Az ecet-szódabikarbona hatékony! Akkor is. hs az egyik lúgos, a másik meg savas.
2022. jún. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Miért kellene haboznia? Semmi értelme sincs.

A szodabikarbóna (meg mosogatószer) és az ecet kölcsöknösen semlegesítik egymást, az egyetlen "elönyös hatás", hoyg szépen habzik!

2022. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Istenem, soha nem felejtem: megcsináltuk a fürdőszobát gyönyörű jura mészkőlapokkal, átadtuk, a legelső nap végén hív zokogva a háziasszony. Tudunk-e segíteni?

Az összes felületet fehérre maratta ecettel.


Hajrá ecetesek, nyomassátok, sok pénzt hoztok a konyhára! 😂😅😆

2022. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#4 ha takarítás akkor nem kell hatékonynak lennie?
2022. jún. 17. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!