Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Takarítási tippek kellenének.....

Gadrienn2016 kérdése:

Takarítási tippek kellenének.. Nekünk sajnos igénytelen a lakásunk. Extra poros, minden rossz minőségű.. Akiknek igényes a lakása, szép tiszta ők hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Rossz komment kíméljen..

2022. okt. 6. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kéne tudni, hogy miért tartod igénytelennek, vagy pontosan mit értesz igénytelen alatt. Miilyen időközönként takarítasz, v. törölgetsz port?
2022. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyenk is nagyon poros, szerintem a kandalló miatt.De ha nincs használva akkor is por van...
2022. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nemaRendőrség ***** válasza:
47%

Robotporszívó+szobánként légszűrőgép+rendszeresen karbantartott klíma+szárítógép.

Ezzel a négyessel kezelhető a lakásban a por mennyisége nálunk

2022. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Olyan tiszta lesz, amilyen tisztává takarítod.

Tele van a youtube takarítós videókkal, azokból nagyon sok mindent lehet tanulni.

Aztán ha ez megvan, akkor a következő lépés a rendet, tisztaságot megtartani.

2022. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk evidens, hogy nincs tele kacattal minden polc. A könyvek nagyrésze is szekrényben van. Így szerintem alapból rendezettebb az összkép. Por van, mert főút mellett lakunk. Minden héten takarítunk, így állandó a tisztaság. Ha egy hét kimarad, akkor a második hét végefelé már nem komfortos érzet nekem az itthonlét. Nagyjából ennyi.
2022. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem derült ki, miért igénytelen akérdező lakása...?
2022. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Estleg 2x olyan gyakran takaríts. Én 4 naponta port törlök, és felmosok (kivéve ha az időjárás módosítja). Nincs gyerek így nem igen keletkezik kosz.

Ezen kívül akad némi rend mániám, így mindennek megvan a helye, és használat után ugyan oda kell vissza tenni. Emiatt kupi sincs soha.

Szerintem a tisztaság és a rend nem függ össze a lakás berendezésével, kialakításával. Szóval budai villában is lehet undorítóan nagy mocsok és rendetlenség, és egy nagyon szegény család putri szerű otthonában is lehet tisztaság és rend.

2022. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kéne vizsgálni, hogy mitől van annyi sok por, és az okot megszüntetni. Honnan jön a por? Az ablakokon át mert forgalmas útra néz, vagy az ajtón hordjátok be?

A lakásban milyen nagyméretű, nagyfelületű tárgyak vannak, amelyek magukba veszik a port, és továbbadják a légtérbe? Pl. a szőnyegek és a függönyök lehetnek kritikus pontok, ezek ugyanis "porfogók" , de ugyanakkor ki is adják a légtérbe, szétterítve más helyekre. Esetleg a falak állapota rossz és az porlik? Ezeket át kéne gondolni, és aszerint változtatni.

De vannak részmegoldások is. Pl. ha a könyvespolcon lévő könyvek porosodását akarjuk gátolni, akkor az üveges ajtó vagy sínekben csusztatható üveglap egy alkalmas megoldás.

2022. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán rendszeresen kène takarítani és minden nap rendet tartani.

Heti 5x 45 percet szánok takarításra. Így fent lehet tartani egy jó alapot anélkül, hogy órákig vakargatnám a házat, és a hétvégém is sokkal szabadabbak.

Ha mindent oda teszel ahol a helye van, mosnivalót a szennyestartóba, rögtön kidobod az azonnal keletkező szemetet, és nem rohad a mosatlan napokig, akkor kupleráj sem nagyon lesz.

Ha minden héten végig takarítasz minden helyiséget, retek sem lesz.

2023. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!