Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem tudom rávenni...

Miért nem tudom rávenni feleségemet és két gyerekemet, hogy rendet tartsanak az otthonunkban, netán én lennék túl igényes?

Figyelt kérdés
Más családokban is vitakérdés a rendrakás, rendtartás, takarítás?

2019. jún. 8. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Megvonsz tőlük pár számukra kedves dolgot amennyiben nincs rend. Rendrakás után visszakapják.

Internet, vásárlás, ezek elég ösztönzően hatnak :)

2019. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy túl igényes, de ha elfogadtad a feleségedet olyannak házasságkötéskor, akinek nem annyira fontos a rendrakás, sőt ráhagytad a gyereknevelést is, akkor ne csodálkozz!

Jó példával, türelemmel, szeretettel sokat javíthatsz a jelenlegi helyzeten.

2019. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
91%
Azért ez sok mindentől fugg nem mjndegy hogy azért nem csináljak meg mert nincs ido ra későn érnek haza stb ...persze minden egyes nap ez sem lehet kifogás :) vagy csak szimplán nekik így jó ez a szint
2019. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Én hasonló szituációban elmondtam, hogy számomra ez a környezet és életvitel élhetetlen és ha AZONNAL nem lesz változás, költözöm.

Hozzáteszem, hogy férfiként és munka mellett a főzéstől(...mert te olyan finomat főzöl Apa!) a takarításig mindent magam csináltam, ha azt akartam, hogy meglegyen.

Egyébként nem vagyok mániás, de halálosan elegem volt az örökös kupiból, a csengőfrászból, hogy hozzánk ember nem tehette be a lábát, holott senki nem volt beteg, csak lusta, trehány.

Teljesen komolyan gondoltam a költözést, akár örökre, mert valóbán már nem tudtam és nem akartam így élni.

Nos, úgy tűnt nem vették komolyan és én elköltöztem.

3 hónapig laktam külön a családtól, ezalatt megnevelődtek a saját kárukon.

Azóta elmondhatom, hogy messze környéken a legtisztább ház, a legrendezettebb háztartás a miénk... és ennek 8 éve.

2019. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

"Én hasonló szituációban elmondtam, hogy számomra ez a környezet és életvitel élhetetlen és ha AZONNAL nem lesz változás, költözöm."


És ez mire volt jó?

Nekem könnyebbséget jelent, ha nem lakik velem valaki, aki folyton követelőzik, szóval örülnék.

2019. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

"Én hasonló szituációban elmondtam, hogy számomra ez a környezet és életvitel élhetetlen és ha AZONNAL nem lesz változás, költözöm."


Én segítettem volna neked összepakolni!


HA neked ennyire fontos a patikai rend, akkor jogodban áll elöállítani azt, követelözni nem.

2019. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem írsz a háttérről. Van ideje a két gyerek mellett? Mennyi idősek a kicsik? Te mennyit segítesz neki?
2019. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

A #4es válaszoló írta azt is, hogy ő a feleségével ellentétbe takarított, főzött, szóval rendet tartott. Abban pedig teljesen igaza van, hogy ha többen élnek eg háztartásban akkor az nem csak egy ember feladata. Nekem nem úgy jött le, hogy azt várta volna, hogy az asszony éjjel-nappal egyedül tartsa patikán a házat és mindig csillognia kellene mindennek. És valószínűleg jó módszert választott, mert bevált. Az más kérdés, hogy én nem ezt csinálnám.


Viszont a kérdező írásából úgy tűnik elvárja. De lehet csak a megfogalmazás rossz. Tudni kellene a körülményeket, hogy tudjunk tanácsot adni. De én lehet hogy megpróbálkoznék a passzív-agresszióval egy darabig, (nem tudom te csinálsz-e bármit is, de tegyük fel igen) szóval nem csinálnék semmit. Ha kell valami, vagy zavarja őket valami, csinálják meg maguk.

2019. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

#5#8

Látszik, hogy gőzötök nincs a "patika rend" és a kupleráj közötti különbségről, nyilván ti az utóbbiak táborát erősítitek, de ez már legyen a ti gondotok és a családotoké!

Leírtam, nem vagyok mániás!

De ha már az előszobán nem tudsz áthaladni (a felmosásról már ne is beszéljünk)mert a feleséged és a két gyereked összes sáros, mocskos csizmája még halomban áll júniusban a földön, miközben a cipősszekrények üresen állnak, akkor talán nem bennem van a hiba.

A konyhapulthoz nem lehetett hozzáférni a szennyesedénytől, pedig egy mozdulat betenni a mosogatógépbe, de én vagyok a furcsa?

A szobákban gázolni lehetett a földre dobált szennyes, vagy nem szennyes ruhákon, holott mindenkinek van szennyestartója.

Mindig vásároltunk mindenfélét, de legközelebb megint meg kellett venni, mert nem találtuk meg a rumliban.

Esetünkben még azt sem lehet mondani, hogy így vettem el, minek reklamáltam, mert nagyon fiatalon, szinte gyerekként ismertük meg egymást. Évekig "jártunk" együtt, majd összeházasodtunk, de előtte nem éltünk együtt, így a fene sem gondolta, hogy alapvető emberi igény nincs meg benne a környezetére.

Ám senkit nem akarok meggyőzni semmiről, mindenki úgy él, ahogy akar és amennyit igényel, de nekem ezekkel a feltételekkel nem ment, így kiléptem volna belőle, ha nem tapasztalok változást.

2019. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
#9es! Én írtam a #8ast és éppen kiálltam a véleményed mellett, de nembaj.
2019. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!